Mniej darmowych płytek od Canonical

Mniej darmowych płytek od Canonical

przez -
3 264
Canonical

Firma Canonical znana z wydawania systemu Ubuntu oraz programu Shipit, ogłosiła że ogranicza darmową wysyłkę płyt z tym systemem. Wraz ze wzrostem popularności systemu Ubuntu, firma wysyłała coraz więcej płyt do użytkowników, którzy nie ponosili żadnych kosztów. Przez ponad 5 lat działania programu, rozesłano miliony płyt co w znacznej mierze wpłynęło na popularność Ubuntu.

Przy dzisiejszej popularności systemu, koszta produkcji płyt, opakowań oraz ich wysyłki znacznie wzrosły, dlatego firma wprowadza ograniczenia. Od tego momentu płyty będą wysyłane do lokalnych społeczności Ubuntu, ludzi którzy współtworzą dystrybucję oraz nowych użytkowników, którzy po raz pierwszy stykają się z Ubuntu. Pozostałe osoby będą mogły liczyć na jednokrotną darmową wysyłkę.

Płyty z Ubuntu można również kupić na stronie shop.canonical.com.

  • Uważam że canonical dobrze postąpił.

    Koszty generowane darmową wysyłką płyt napewno znacznie wzrosły wrazz popularnością ubuntu i basta. Płytka 700mb do ściągnięcia to nie jest wiele biorąc pod uwagę że są różne akcje typu 'Rozdajemy linuksa" dla chcącego nic trudnego.

    Bo żal **** ściskał jak dzieci neo chwaliły się że zamowiły kilkadziesiąt płyt i leżą na pułce i się kurzą…

  • Też tak uważam. Ale taka już mentalność ludzka. Jak dają to bierz ile się da.

  • Ja też brałem po kilkanaście płyt, ale one się szybko rozchodziły (chociaż z tego co wiem to tylko 2 się na nie skusiło :) )