Monty Program Ab i SkySQL łączą się, aby wspomóc rozwój MariaDB

Monty Program Ab i SkySQL łączą się, aby wspomóc rozwój MariaDB

przez -
4 1313
Bazy danych, baza danych

Monty Program Ab i SkySQL ogłosiły, że połączą się aby wspomóc rozwój oraz zapewnić wsparcie dla MariaDB. Monty Program Ab zostało założone przez twórcę MySQL – Michaela Wideniusa (nick Monty) i opiekuje się bazą danych MariaDB. SkySQL zostało stworzone przez byłego kierownika i inwestora MySQL – Patrika Sallnera, aby zapewnić wsparcie dla ekosystemu MySQL i MariaDB.

Jak zaznaczają obie firmy, fuzja ma ponownie zjednoczyć spory zespół osób, związanych mocno ze środowiskiem MySQL, które odeszły od Oracle. Dodatkowo SkySQL dołączyło do MariaDB Foundation, aby móc przekazywać fundusze i siłę roboczą dla projektu. Nowo powstała spółka zachowa nazwę SkySQL, jej prezesem zostanie Patrik Sallner, natomiast Michael Widenius stanie się dyrektorem ds. technologii.

Proces łączenia powinien potrwać około 4 miesięcy. Nie podano warunków finansowych zawartego porozumienia.

Podobne artykuły

4 Komentarze

  1. Cieszy rozwój bazy MariaDB. Po kupieniu MySQL przez Oracle'a od razu wiedziałem że kiedyś zrobi się z tego gnój, no i się zrobił. Na szczęście jest MariaDB i mam nadzieję że nie zostanie nigdy opchana jakiemuś monopoliście. To jest bardzo dobra baza i wierzę że będzie coraz lepsza!

Odpowiedz