Moonlight 4 Preview 1

Moonlight 4 Preview 1

przez -
5 1165
Moonlight

Miguel i jego zespół Mono wydali pierwszą zapowiedź Moonlight 4, technologii która implementuje Microsoftowy Silverlight 4 pod Linuksem i innymi platformami. Chociaż nie jest zaimplementowana pełna specyfikacja Silverlight 4, to możemy się cieszyć praktycznie wszystkimi funkcjami Silverlight 3.

Zmiany obejmują nowe funkcje renderowania, nowe potoki renderowania, wsparcie akceleracji GPU, warstwa abstrakcji platformy, Gallium3D, Room for Growth, nowy parser XAML, czas życia obiektu. Bardzo ciekawie brzmi akceleracja GPU, która wykorzystuje Gallium3D, z pełnym wsparciem OpenGL, jeżeli Gallium3D nie jest dostępny. Oprócz tego nowy parser XAML został napisany całkowicie w C#, dzięki czemu jest szybszy i stabilniejszy.

Więcej informacji na stronie go-mono.com/moonlight.

  • Moonlight i jego wtyczka do przeglądarek w polskich warunkach są bezużyteczne, bo jedyne zastosowanie to VOD w kilku serwisach. A poza tym, bez DRM możemy się wypchać a nie obejrzymy na Linuksie nic.

  • No fakt, na vod.onet.pl sobie filmów dzięki niemu nie pooglądamy…

  • Dzięki user agent switcher i przełączenie się w tryb IE8 udało mi się spełnić wszystkie wymagania ale niestety czarny ekran.

  • Moonlight nie obsługuje i nie będzie obsługiwał DRM.

  • A ja już znowu zacząłem onet mailami nękać :D

    Gdyby MS wydał Silverlighta na Linuksa a nie tylko na Windowsa i MacOS X'a to by było łatwiej :P

    Swoją drogą ciekawi mnie czemu nie powstał projekt podobny do WINE tylko, że uruchamiający programy z MacOS X?