Mozilla Firefox 20.0

Mozilla Firefox 20.0

przez -
15 1697
Mozilla Firefox

Mozilla Foundation wydała przeglądarkę internetową Firefox 20. Pojawiło się prywatne przeglądanie dla każdej karty z osobna. Udoskonalono menedżer pobierania, który śledzi i zapisuje całą historię pobieranych plików. Dodano możliwość wyłączania wtyczek, bez konieczności resetowania całej przeglądarki. Udoskonalono szybkość ładowania stron, pobierania plików, zamykania oraz wielu innych aspektów. Zaimplementowano kolejne funkcje ze szkicu ECMAScript 6 – clear() i Math.imul oraz dodano nowe narzędzie – JavaScript Profiler.

Mozilla Firefox 20 - nowy menedżer pobierania

W przypadku HTML5 zaimplementowano getUserMedia, aby uzyskać dostęp do kamery użytkownika oraz mikrofonu, bez potrzeby jego ingerencji. Tag <canvas> otrzymał wsparcie dla blend modes. Usprawniono tagi <audio> i <video>.

15 Komentarze

 1. Kiedy poprawki szybkości dla linuksowej wersji?!
  Czy Mozilla olała swoje korzenie i ma już w dupie użytkowników Linuksa i teraz liczy się tylko windows i komercja? To dość ciekawy trend podczas gdy nawet producenci gier coraz bardziej troszczą się o linuksowych klientów…

  • Problemem jest raczej olewanie użytkowników środowisk innych niż Unity. Firefox wygląda szczególnie szpetnie w KDE, o ile nie doinstaluje się protezy o nazwieOxygen KDE. Nie wiem jakiej szpetoty używają do pisania interfejsu Firefoxa, chyba jakiegoś XUL-a, ale powinni przejść na jakąś standardową bibliotekę kontrolek, najlepiej na Qt.
   Szybkość jest w porządku, zależy ona raczej od łącza internetowego.

 2. OFFTOPIC:
  Wywalcie to "Przejdź do góry strony", albo zróbcie to poprawnie.
  Bo teraz leży na środku tekstu newsa… Dzięki za uniemożliwienie przeczytania go…

  • Aż sprawdziłem – na standardowej przeglądarce Androida obecnie (czyli Chrome, bo innej standardowej już nie ma, więc nie mogłem sprawdzić), działa dobrze na telefonie i tablecie, podobnie jest na mobilnym Firefoksie i Operze. Jeśli masz starą wersję Androida z przeglądarką "stockową" to po prostu jej nie używaj i zainstaluj Chrome/Firefox/Opera.
   To nie wina strony, że używasz przeglądarki nie do końca zgodnej ze standardami (stockowa przeglądarka starego Androida potrafiła niestworzone rzeczy renderować).

Odpowiedz