Mozilla Firefox 24.0 z udoskonalonym renderowaniem SVG i nową konsolą dla deweloperów

Mozilla Firefox 24.0 z udoskonalonym renderowaniem SVG i nową konsolą dla deweloperów

przez -
5 1244
Mozilla Firefox 23

Mozilla ogłosiła wydanie przeglądarki internetowej Firefox 24.0. Dodano nowy styl paska przewijania na systemach OS X 10.7 i wyżej, zaimplementowano zamykanie zakładek do prawej strony oraz możliwość oderwania czatu do osobnego okna, poprzez proste przeciągnięcie. Udoskonalono renderowanie SVG wokół obrazków, w tym zmniejszono pikselowanie (tiling) oraz poprawiono skalowanie. Ulepszono dostępność przypinanych kart.

Deweloperzy otrzymali udoskonaloną i zintegrowaną konsolę, aby jeszcze lepiej móc znajdywać błędy. Zastąpiła ona obecną od jakiegoś czasu konsolę błędów. Usunięto wsparcie dla plików sherlock, które były ładowane z aplikacji lub katalogu profilu. Dodano pełną obsługę wyłączania zdarzeń dotykowych W3C.

5 Komentarze

  1. Nie zauważyłem tego udoskonalonego renderowania SVG. Jak bylo masakrycznie wolne, tak nadal jest. Obecnie tylko Chrome obsluguje SVG z rozsadną szybkoscią.

    Za to w nowym Firefoxie pojawił się błąd renderowania elementów SVG o 1px w pewnych sytuacjach. We wcześniejszych wersjach było dobrze, w Chrome jest dobrze, podobnie w Operze i nawet IE. A w nowym Firefoxie przesunięte o 1px. Tyle na temat udoskonalania renderowania :)

Odpowiedz