Mozilla Firefox 29 z interfejsem Australis i nowymi synchronizacjami

Mozilla Firefox 29 z interfejsem Australis i nowymi synchronizacjami

przez -
21 1080
Mozilla Firefox 23

Mozilla Foundation ogłosiła wydanie przeglądarki internetowej Firefox 29.0. Wersja ta była zapowiadana od jakiegoś czasu, jako dość ewolucyjne wydanie i można by rzec, iż tak jest. Dodano nowy interfejs Australis, który wzorowany był po części na tym znanym z Google Chrome. Usunięto pasek dodatków z dołu przeglądarki, a wszystko zostało zintegrowane po prawej stronie w pasku adresu. Wielu użytkowników zauważy brak menu w lewym górnym rogu, które zostało całkowicie przeprojektowane i przeniesione na prawą stronę.

Nowe menu pojawia się po kliknięciu ikonki i oferuje bardzo duże możliwości konfiguracji. Pojawiła się całkowicie nowa wersja Firefox Sync, która wymaga jedynie podania adresu mailowego i hasła. Nie jest już konieczne używanie klucza szyfrującego dane użytkownika. Można nadal korzystać ze starej wersji, ale Mozilla zaleca zmianę, ze względu na szybszą i stabilniejszą synchronizację.

Pojawił się nowy interaktywny przewodnik po zmianach oraz włączono domyślnie Gamepad API, które odpowiada za obsługę kontrolerów do gier w przeglądarce internetowej

Dla deweloperów:

  • Dodano obsługę pól formularzy typu number: <input type=”number”> i color: <input type=”color”>
  • Interfejs Promises został domyślnie włączony
  • Włączono ECMAScript Internationalization API
  • Dodano box-sizing (porzucono -moz- prefix)
  • Włączono domyślnie SharedWorker
  • Zaimplementowano URLSearchParams ze specyfikacji URL

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 213
PHP

przez -
0 188