Mozilla Firefox 4.0a1pre

Mozilla Firefox 4.0a1pre

  przez -
  6 456
  Mozilla Firefox
  Od wczoraj z serwerów Mozilli można ściągać pierwsze wydanie następcy Firefoksa 3. Na serwerach znajduje się wersja Firefox 4.0a1pre dla systemów operacyjnych Linux i Windows. Niestety na chwilę obecną nie potrafimy podać jakie zmiany zaszły w jej wnętrzu w porównaniu z Firefox 3.

  Sądząc po interfejsie, nie różni się ona niczym od udostępnianych ostatnio wydań z linii 3.0. Należy pamiętać, że aplikacja to wydanie przedpremierowe, które nie zawsze gwarantują stabilność. Nie należy jej używać, gdy zależy nam na niezawodności oprogramowania.

  Firefox 4.0a1preFirefox 4.0a1pre

  • Zdziwiony

   Nie wydali jeszcze stabilnego Firefoksa 3, a już biorą się za 4? O_O

  • Szybcy są :D

  • rgabrysiak

   Mogliby już wydać Firefoxa 3, dostatecznie długo czekamy.

   A co do czwórki jak pojawią się w miarę "stabilne" wersje można będzie potestować i oceniać.

  • Michał Olber

   Prawie, jak MS :) Tak było przecież z Windowsem XP i Windows Longhorn :] Podobnie przecież jest z Canonical. Jeszcze nie wydała stabilnej wersji Ubuntu 7.10 a już pracowali nad Ubuntu 8.04 …

  • Sławek

   Może Im nie chodzi o stabilność i użyteczność rozwiązań, ale o rozgłos. Powoli mi się zaczyna tak wydawać.

   Co jak co, ale nowa funkcjonalność (FX 3 na pewno ją zawiera), powinna zostać porządnie przetestowana. Użytkownicy powinny móc się wypowiedzieć, co się podoba, co nie.

  • Pablo

   A może po prostu trunk fx3 już się nadawał do restrukturyzacji planowanej dla 4, np. przepisania całości na C++. Skoro się dało, to sensowne jest wydanie tego jako 4, zamiast rozgrzebywania trójki która jest już betą.