Mozilla Firefox 42 z nowym mechanizmem ochrony przed śledzeniem

Mozilla Firefox 42 z nowym mechanizmem ochrony przed śledzeniem

przez -
1 2409
Mozilla Firefox 23

Mozilla ogłosiła wydanie przeglądarki internetowej Firefox 42. Bardzo ważną nowością jest dodanie nowego mechanizmu ochrony przed śledzeniem. Jest on wbudowany w tryb prywatny i pozwala zablokować aktywność sieciowych trackerów. Dostęp do opcji włączenia ochrony przed śledzeniem można uzyskać w panelu about:preferences#privacy. Pojawiło się nowe centrum kontroli bezpieczeństwa i prywatności. Dowiemy się wtedy, czy nasze połączenie jest bezpieczne i które trackery chcą nas śledzić.

Kolejną przydatną dla wielu osób nowością jest wskaźnik na karcie, informujący nas o źródle dźwięku. Przyda się on, gdy przy wielu otwartych stronach, nagle z którejś zaczną się wydobywać odgłosy, chociażby wyskakującej reklamy.

Usprawniono menedżera haseł, który potrafi teraz importować dane z Google Chrome i Microsoft Internet Explorer. Prócz tego możemy skopiować dane do logowania z menu kontekstowego oraz łatwiej zapisywać loginy i hasła ze stron.

Na koniec coś dla fanów strumieniowania filmów przez internet. Pojawiło się rozszerzenie Media Source Extension, które pozwoli na nam na oglądanie zabezpieczonej cyfrowo zawartości filmowej na zgodnych stronach. Udoskonalono również standard WebRTC i wiele innych.

1 komentarz

Odpowiedz