Mozilla Firefox 6.0

Mozilla Firefox 6.0

przez -
15 1597
Mozilla Firefox

Wydana została przeglądarka internetowa Mozilla Firefox 6.0. Wbrew temu co pisały inne serwisy internetowe, dopiero dzisiaj pojawiło się stabilne wydanie. Wcześniejsza wersja była wersją beta. Z wieloma serwisami Mozilla kontaktowała się w tej sprawie, wysyłając stosowną informację: “… are currently not final and are still going through QA testing”. Zgodnie z planem wydawniczym jest to kolejna “duża aktualizacja” po wersji 5.0.Wersja 6.0 została wydana zgodnie z nowym cyklem wydawniczym, który zakłada szybsze wprowadzanie na rynek dużych aktualizacji.

Niestety uruchamiając zaktualizowany program, na pierwszy rzut oka nie zobaczymy żadnych nowości, jak to było podczas pojawiania się wersji 4.0..

Zmiany w wyglądzie są wręcz kosmetyczne. Pojawiło się np. wyróżnianie głównej domeny odwiedzanej strony. Pojawiło się również menu Web Developer, w którym zostały zgrupowane wszystkie opcje potrzebne dla twórców stron internetowych.

Główne zmiany tyczą się samego silnika przeglądarki. Poprawiono prędkość ładowania stron, dodano wsparcie dla WebSockets, EventSource oraz ulepszono obsługę HTML5.