MyPaint 1.0.0

MyPaint 1.0.0

  przez -
  1 942
  Narzędzia graficzne, grafika
  Wydano stabilną wersję MyPaint 1.0.0 – specjalistycznego programu do rysowania i malowania, zorientowanego na użycie tabletów. Projekt został rozpoczęty w 2005 roku, a jego celem było stworzenie odpowiedniego oprogramowania do współpracy z długopisami od tabletów, które są wrażliwe na nacisk. Interfejs jest uproszczony do minimum, oferując przy tym cały wachlarz opcji. Dodano specjalne opcje konfiguracyjne do tworzenia pędzli, podstawowe wsparcie warstw i nieograniczone płótna, które eliminują potrzebę zmiany rozmiaru obrazu. Program jest dostępny pod Linux, Windows i Mac OS X na licencji GPLv2.

  W najnowszym wydaniu deweloperzy dodali pasek narzędzi konfiguracyjnych z rozwijanymi widżetami dla kolorów, pędzli i ustawień pędzli. Dodatkowo znajdziemy także ruchome okno narzędzi, które posiada teraz możliwość dokowania w pasku bocznym, wewnątrz okna głównego. Dodano nowe narzędzie Scratchpad (Notatnik), które może być używane do tworzenia miniatur, notatek, testowania lub nagrywania pędzla, a także eksperymentowania z wyborem kolorów. Pojawił się tryb Alpha Lock dla pociągnięć pędzla oraz podstawowe wsparcie kompozycji warstw.

  MyPaint
  MyPaint z zagnieżdżonym panelem, ruchomym oknem narzędzi Scratchpad i zmieniaczem kolorów płótna

  MyPaint
  MyPaint z rozwijanym widżetem dla pędzli, z trójkątem kolorów i ruchomym panelem warstw

  MyPaint
  Edytor Ustawień Pędzli z przebudowanym interfejsem

  Poprawiono sporo pomniejszych błędów oraz ulepszono wydajność całej aplikacji. Przebudowano interfejs użytkownika i kolekcję pędzli. Paczki dla poszczególnych dystrybucji powinny się wkrótce pojawić.

  Podobne artykuły

  Narzędzia graficzne, grafika

  przez -
  1 545
  • o_O

   Jak widać można napisać porządny program bez używania mono i innych dotnetów.

   I przynajmniej szybko działa, a nie jak dzisiejsze "nowoczesne" aplikacje dla windows, które o kant d potłuc z ich wydajnością i zasobożernością.