Nathive 0.810

Nathive 0.810

przez -
2 392

Wczoraj ukazała się pierwsza wersja ciekawej aplikacji do obróbki grafiki rastrowej. Program Nathive jest aplikacją napisaną na platformie GTK+. Jest to aplikacja podobna do Adobe Photoshop, Corel Photo-Paint oraz The GIMP. Głównym atutem aplikacji ma być prosty i logiczny w obsłudze interfejs.

Aplikacja została napisana w języku C i jest na razie w fazie alfa. Obecnie program można pobrać w postaci paczek RPM oraz DEB. Kody źródłowe zostaną udostępnione w najbliższym czasie.

Nathive

Głównym atutem aplikacji jest jednookienkowy interfejs wraz z kartami do pracy nad wieloma plikami graficznymi. Wszelakie narzędzia umieszczone są po lewej stronie ekranu, a ich opcje w panelu po prawej. Takie panele można bardzo łatwo ukryć, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca do pracy nad grafiką.

Aplikacja ta może być świetnym narzędziem do prostej edycji grafiki, zwłaszcza dla osób, które gubią się w interfejsie GIMPa.

  • ffatman

    Nie masz go tam!

  • Michał

    "Aplikacja ta może być świetnym narzędziem do prostej edycji grafiki, zwłaszcza dla osób, które gubią się w interfejsie GIMPa."

    Program jest prosty i nie daje dużych możliwości, ale jak ktoś ma talent, to nie musi programami nadrabiać i w PaintBrushu Mona Lisę namaluje…

    http://video.google.com/videoplay?docid=-77760538