Nazwa kodowa Phoronix Test Suite 2.8 brzmi Torsten

Nazwa kodowa Phoronix Test Suite 2.8 brzmi Torsten

przez -
0 339
Benchmark

Od czasu wydania poprzedniej wersji Phoronix Test Suite 2.6 z kodową nazwą “Lyngen”, minął już prawie miesiąc. Nadszedł więc czas na troszkę detali odnośnie przyszłego wydania. Następna wersja ma być oznaczona numerem 2.8 i kontynuować tradycyjne nazewnictwo, w postaci nazw miast z regionu Troms w Norwegii. “Torsten”, bo tak brzmi nowa nazwa kodowa przyszłej wersji, to wioska rybacka, położona na wyspie Senja w rejonie Troms w Norwegii.

Następna wersja Wolnego i Otwartego narzędzia do testowania, będzie się w głównej mierze skupiać na przebudowie wewnętrznej struktury, w celu przedstawienia całkowicie nowych cech w Phoronix Test Suite 3.0. Nadal w wersji 2.8 będzie wiele interesujących i nowych funkcjonalności, ale w głównej mierze mają one przygotować nas na wydanie wersji 3.o. Która powinna być przełomowa w kwestii oprogramowania do testowania sprzętu na licencji Wolnego Oprogramowania.

Aktualnie kod bazowy w Git jest w fazie początkowej rozwoju PTS3. Znajdziemy w nim nowy analizator składniowy wyników przedstawiony w wersji 2.6, wiele naprawionych błędów, więcej ulepszeń dla Wyświetlacza Wyników PTS,  zaktualizowane profile testowe, wsparcie dla generowania wielu wyników.

Phoronix Test Suite 2.8 jest wstępnie przewidziany na połowę sierpnia tego roku. Pierwsza alfa “Torsten” powinna być gotowa w przeciągu dwóch – trzech tygodni.

Więcej na phoronix.com.