Nero Linux – zakończenie wsparcia dla Linuksa

Nero Linux – zakończenie wsparcia dla Linuksa

przez -
7 2368
LiveCD

Firma Nero poinformowała o zakończeniu wsparcia i rozwoju Nero Linux, oprogramowania do nagrywania płyt CD i DVD. Cała przygoda z Nero dla Linuksa zaczęła się 12 marca 2005 roku, kiedy to została wydana możliwość aktualizacji z wersji na systemy Windows. Ostatnia wersja, czyli Nero Linux 4.0.0.0b miała swoją premierę 22 grudnia 2010 roku i od tamtej pory nic się w kwestii rozwoju nie zmieniło.

Na forum pomocy Nero została opublikowana wiadomość:

Currently we do not sell any Nero Linux products any more. Please note that technical support for Nero Linux is no longer available. As a service for these products, Nero will continue to provide online FAQs, manuals and tutorials in our Support Knowledge Base.

You can check that on our support page here:
http://www.nero.com/plk/support-linux4.html

Do dyspozycji użytkowników pozostają cały czas rozwijane darmowe odpowiedniki w postaci K3B i Brasero.

nero Linux 4

7 Komentarze

 1. Nigdy nie rozumiałem sensu korzystania z Nero pod Linuksem, na którym jest kilka innych programów o zbliżonej funkcjonalności i to za darmo. Pod Windows też nie widzę sensu posiadania dodatkowej aplikacji jeśli na ogół wystarczają wbudowane funkcje nagrywania a darmowe programy nie ustępują jakością Nero.

  • Nigdy nie korzystałem z Nero pod Linuksem, słyszałem za to, że jest nieco biedne jeśli chodzi o funkcjonalność i większość aplikacji do wypalania płytek w Linuksie ma więcej funkcji.
   Dlatego wcale się nie dziwie, że padło.

 2. Problem w tym ze K3b jest do dupy jeśli chodzi o nagrywanie BluRay, Brasero tak samo. Problemem nie są te 2 programy same w sobie, a konsolowe narzędzia używane do nagrywania płyt. Sesja nie jest zamykana prawidłowo i pod koniec nagrywania wyświetlany jest błąd – takie płyty czasami da sie odczytać a czasami nie.

  Napotkałem na ten błąd juz około rok temu – jest on potwierdzony – i tyle. Nikt z tym nic nie robi – wisi to tak sobie i tyle, twórcy oprogramowania mają to głęboko w dupie.

  Nie wiem po co wykrzykujecie tak tutaj że K3b lepsze i nero wam niepotrzebne? Na nero linux o zawsze nagrywanie bluray działało idealnie – do dziś korzystam tylko z Nero Linux właśnie z tego powodu. Linuksowe programy do nagrywania płyt nie nadają sie do niczego.

 3. Z k3b jest wiele różnych dziwnych problemów. Mam nero i k3b. Ten drugi nie potrafi kasować płyt cdrw, zaczyna, leci i wywala błąd. Nero przechodzi do strzału.

Odpowiedz