NetBeans IDE 8.1 z wieloma nowościami dla Javy i innych języków programowania

NetBeans IDE 8.1 z wieloma nowościami dla Javy i innych języków programowania

  przez -
  7 1019
  Programowanie
  Społeczność NetBeans ogłosiła wydanie zintegrowanego środowiska programistycznego NetBeans IDE 8.1, dla języków Java, JavaScript, HTML5, PHP, C/C++. NetBeans IDE wchodzi w skład całego pakietu aplikacji i narzędzi deweloperskich NetBeans. Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem obsługi Java 8, w tym: uzupełnianie kodu, optymalizacje wydajności, narzędzia nawigacyjne i wiele innych. Pojawiło się sporo nowych narzędzi dla HTML5, JavaScript, Node.js, KnockoutJS, AngularJS. Dodano kilka ułatwień w deweloperce z Node.js, udoskonalono wsparcie dla wielu technologii HTML5 i JavaScript, poprawiono obsługę języków PHP, C i C++. Przeprojektowano NetBeans profiler i dodano sporo nowych funkcji. Dodano wsparcie dla Git.

  Podobne artykuły

  Programowanie

  przez -
  1 391
  Programowanie

  przez -
  0 343
  Programowanie

  przez -
  0 452
  • commit

   no i git ;)

  • Programista

   Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem obsługi Java 8, w tym: uzupełnianie kodu, optymalizacje wydajności.
   Hmm, wydajnosc i java? Jaka to wydajnosc w javie chca optymalizaowac?
   Kiedys dla zabawy przepisalem generator posuniec popularnej gry logicznej z fenomenalnego c++ do javy. Kod w javie był ponad polowe wolniejszy. I tyle w temacie.

   • Jakub Konieczny

    Wiele się zmieniło od 1997 roku. Chyba że to była już Java 5, w takim razie mogę z czystym sumieniem powiedzieć: jesteś marnym “porterem”.
    Poza tym NetBeans nie optymalizuje Javy, tylko co najwyżej swój kod, np.migrację na strumienie, które dają niezłego kopa.

   • Roman syn Ryżu

    Przecież to prawda. Obecnie C++ może być nawet 10..20x szybsze, dzięki możliwości optymalizacji danych pod cache i wektory.
    W Javie obecnie panuje mega długi stacktrace każdej metody przez wszystkie frameworki.

   • Jurek

    A u mnie java działa nawet wolniej od pytona.

   • Fatalnie portujesz aplikacje, chyba że twój kod w C++ wyglądał tak: main(){asm(“tu cały kod w asm”)}, w takiej sytuacji nie da się już osiągnąć Javą choćby zbliżonej wydajności.

   • asd

    Wrzuć na github i daj link. Prawdę mówiąc nie miałbym nic przeciwko żeby C++ zastąpił Javę w obecnych jej zastosowaniach