NeteXt’73 Kernele v29.2 zbudowane w oparciu o GCC 4.9.0

NeteXt’73 Kernele v29.2 zbudowane w oparciu o GCC 4.9.0

przez -
14 682
NeteXt'73

Projekt NeteXt’73 ogłosił wydanie Kerneli v29.2, które są oparte o jądro Linux 3.14.2. Jądra są przeznaczone dla Ubuntu 12.04, Ubuntu 12.10, Ubuntu 13.04, Ubuntu 13.10 i Ubuntu 14.04 w wersjach 64 bitowych. Wraz z nimi dostarczane są odpowiednio przystosowane do działania sterowniki nVidia Linux Display Driver oraz AMD Catalyst. Kernele posiadają auto-grupowanie (Automatic process group scheduling), używają dwóch planistów: CFQ (dla dysków zwykłych) i noop (dla dysków SSD) oraz wyłączono SELinux.

Nowe Kernele zostały zbudowane w oparciu o własnoręcznie przygotowany kompilator GCC 4.9.0, oparty o GCC 4.9.0, co ma pozwolić na budowanie jeszcze szybszych wersji. Ze wstępnych testów wynika, że zapewnia on lepszą jakość i wydajność, niż kod generowany pod dotychczasowym GCC 4.8.2.

Dodatkowo zwiększono kompresję paczek .deb, dzięki czemu są one mniejsze od ok 35% do 40%, w stosunku do Kerneli v29.1.

Projekt NeteXt’73 przygotował również nowe wersje sterowników AMD Catalyst 14.4, przygotowane specjalnie pod nowe Kernele v29.2.

 • RonaldMacDonald

  Jest szansa na jakieś benchmarki tych jajec w porownaniu z dystrybucyjnymi i waniliowymi?

 • Wintel Outside

  Uczynić kernel binarnym blobem to niecodzienne zjawisko. A po ile, panie, taka przyjemność?

  • ali

   5 dych sobie za taką przyjemność życzą :D.
   A w benchmarkach żadnych rezultatów.

  • Michał

   Jednak są jakieś rezultaty w benchmarkach dotyczących dysków.

  • zreibyw

   Te kernele nie są robione dla benchmarków. Poczytaj szerzej o co chodzi, wtedy się udzielaj.

  • Wintel Outside

   A o co chodzi? Pewnie o to:

   “Czucie i wiara silniej mówi do mnie
   Niż mędrca szkiełko i oko” ;-)

  • ali

   Skoro ten cały projekt służy optymalizacji systemu, to benchmarki
   powinny wykazywać jakieś istotne różnice a tak nie jest niestety.
   Jak dla mnie autorzy sprzedają ściemę naiwnym użytkownikom, którzy nigdy nie mieli okazji zajmować się kompilacją kernela.

  • lesbijka

   Ich kernele są głownie robione pod sprzęty mobilne i spełniają swoją role, już to widzę jak każdy komplikuje sobie kernel :D

  • ali

   Aha a gdzie tak niby jest napisane?

 • siju

  Gdy czytam komentarze ext73 na dobrychprogramach pe el, gdzie nonstop chwali Kubuntu i KDE (sorry KDE, bardzo cię lubię, ale nie jesteś idealny, w Kubuntu 14.04 twoja plasma potrafi mnie wkurzyć i już myślę nad innym Linuchem, gdzie będziesz lepiej zrobiony) i masakrycznie jeździ po Windowsie… Widać, że mamy do czynienia z dziwnym kolesiem, który tylko gada bajki (taki nawiedziony strasznie i myśli, że swoimi pustymi słowami przekona wszystkich do jego zdania) i z tego powodu nie chcę korzystać z jego kerneli. Argumenty przeciwko ext73, proszę bardzo:
  – gdy wyjdzie nowy Windows, nazywa jeszcze większym bublem…
  – gdy wyjdzie nowe Kubuntu, albo KDE – wtedy jest wniebowzięty i chwali, że są idealne (tylko, że takie coś czytam u niego od lat) – więc skoro już wszystko jest takie idealne, to po co wychodzi nowe?
  – gdy wyjdzie nowy kernel, zawsze zachwala i bardzo często zachwala tam, gdzie nie najlepiej działa (dopiero po którejś poprawce zaczyna działać dobrze śmigać, ale wg niego i przed poprawką tak działa :p).

  No sorry, ale jak można korzystać z kerneli od tak niepoważnego kolesia? Cały czas zachowuje się jak dzieciak wmawiając swoje teorie, które są po prostu nudne i denne. Skoro Kubuntu z jego jajami jest takie idealne, to czemu Ubuntu ich nie ma i czemu Kubuntu nie zyskuje?

  Lubię Linuksa, lubię KDE i korzystam z zamiłowaniem, ale to co on głosi doprowadza mnie do śmiechu.

  • ali

   No niestety, ktoś kto się nie zna to w takie bajki jak cudowna optymalizacja kernela może uwierzyć.