Netrunner 14.1 z ładowaną na starcie przeglądarką Firefox

Netrunner 14.1 z ładowaną na starcie przeglądarką Firefox

przez -
3 1874
Netrunner

Clemens Toennies ogłosił wydanie Netrunner 14.1, który jest oparty o najnowsze repozytoria Kubuntu 14.04 LTS. Dodano KDE 4.14.2, jądro Linux 3.13.0~43, Thunderbird 31.4, VLC 2.1.4, LibreOffice 4.2.7, Krita i Karbon 2.8.5, Clementine 1.2, GIMP 2.8.10, Pidgin 2.10.9 i vokoscreen 2.0.0. Przeglądarka Firefox 35.0 pochodzi ze specjalnego repozytorium moz-plasma, które przystosowuje interfejs do Plasmy. W systemach z pamięcią operacyjną większą niż 2GB, przeglądarka jest automatycznie ładowana do pamięci operacyjnej podczas uruchamiania systemu, co pozwala na bardzo szybki start.

Netrunner 14.1 - informacje o systemie

Razem z Netrunner 14.1, pracowano także intensywnie nad Netrunner 15, który ma posiadać już KDE Plasma 5.2. Twórcy planują wydać jeszcze 2 dodatkowe aktualizacje dla stabilnej wersji Netrunner 14.1, po czym uczynić Netrunner 18 kolejną wersją z długoterminowym wsparciem.

Netrunner 14.1 - Muon Manager

Samba-Mounter otrzymał opcję automatycznego montowania i dostępu do chronionych hasłem współdzielonych obszarów.

Użytkownicy posiadający już zainstalowany system, wystarczy że zrobią pełną aktualizację lub wykonają poniższe polecenia:
[bash]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade
[/bash]

3 Komentarze

  1. bardzo lubię KDE i używam go codziennie ale moim zdaniem niektóre aplikacje bardzo go szpecą jak choćby ten firefox, niby jest dopasowywany do plasmy ale chyba z miernym efektem bo wygląda poprostu strasznie. Ładny przeźroczysty pasek tytułowy a nagle pod nim jakiś ohydny szary toporny kwadrat, nie dało by się tego jakoś zintegrować? Jeśli naprawdę integracja tego jest tak trudna to może lepiej darować sobie ładną przeźroczystość a dać w zamian jakiś odcień szarości który ładnie zintegruje się z resztą okna. Fakt zaraz ktoś powie „ale możesz sobie zmienić itd.”, wiem mogę ale czy nie mogło by to od razu ładnie wyglądać?

    • Każdy zmaksymalizowany program w KDE z tym tematem graficznym tak wygląda, widać to na innych screenach

  2. A wytłumaczy mi ktoś co ma dać to upodabnianie systemu do Windowsa? Jeszcze zamiast „ustawienia” niech dadzą „panel sterowania”, katalog domowy nazwą „moje dokumenty” itd.
    Jeszcze, żeby to jakoś estetycznie rozwiązali a nie przeźroczysty pasek i szary kwadrat aplikacji. Fuj.

Odpowiedz