Nie dla Btrfs w Fedorze 16

Nie dla Btrfs w Fedorze 16

przez -
4 722
Fedora

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że Fedora 16 mogłaby być pierwszą dystrybucją, której domyślnym systemem plików byłby Btrfs. Jednakże do dzisiaj nie było dokładnie wiadome, czy ta decyzja jest ostateczna. Na listach dyskusyjnych, Josef Back stwierdził kategorycznie: „BTRFS WILL NOT BE THE DEFAULT FILE SYSTEM FOR F16„, czyli BTRFS nie będzie domyślnym systemem plików dla F16.

Powodem odrzucenia wdrożenia jest niespełnienie wymagań inżynieryjnych, o których pisaliśmy kilka miesięcy temu. Brakuje także odpowiedniego narzędzia do testowania i reperowania systemu plików Btrfs, a które miało się pojawić niedługo. Jednakże końcowa data Fedory 16 właśnie upłynęła, co spowodowało przesunięcie przygotowań do Fedora 17.

Dystrybucją, która również planuje wprowadzanie Btrfs, jest Ubuntu, i póki co plany obejmują wydanie 12.10.

4 Komentarze

    • Dokładnie. Bez solidnych testów ciężko będzie zaufać systemowi i ustanowić go domyślnym. Sporo czasu minie nim pojawi się on np. w RHEL. I tak długo tam czekaliśmy na Ext4.

  1. […] Członkowie Fedora Engineering Steering Committee (FESCo), zaakceptowali kilka nowych funkcjonalności, zaproponowanych przez deweloperów dla systemu Fedora 17. Jednym z nich jest plan zamiany aktualnie domyślnego systemu plików na Btrfs. Miał on zostać włączony w Fedorze 16, jednakże z powodu braku odpowiedniego narzędzia do jego zarządzania, nie spełnił podstawowych kryteriów, jakie są wymagane. […]

  2. […] Członkowie Fedora Engineering Steering Committee (FESCo), zaakceptowali kilka nowych funkcjonalności, zaproponowanych przez deweloperów dla systemu Fedora 17. Jednym z nich jest plan zamiany aktualnie domyślnego systemu plików na Btrfs. Miał on zostać włączony w Fedorze 16, jednakże z powodu braku odpowiedniego narzędzia do jego zarządzania, nie spełnił podstawowych kryteriów, jakie są wymagane. […]

Odpowiedz