Niemiecki Federalny Urząd Pracy przechodzi na SLES

Niemiecki Federalny Urząd Pracy przechodzi na SLES

przez -
13 997
Świat

Niemiecki Federalny Urząd Pracy to największy dostawca usług na niemieckim rynku pracy. Środowisko informatyczne obejmuje obecnie 120 własnych procesów informatycznych, trzy główne centra danych, 11 regionalnych ośrodków przetwarzania oraz 150 tys. pracujących w sieci komputerów. Co miesiąc pracownicy Urzędu wysyłają 50 milionów wiadomości e-mail i 9 milionów listów oraz wykonują 18 milionów przelewów, co czyni niezawodność podstawowym wymogiem wobec środowiska informatycznego.

Z uwagi na stale rosnące koszty infrastruktury, Urząd Pracy w Niemczech zdecydował się o przeniesieniu kluczowych aplikacji do środowiska SUSE Linux Enterprise Server. Przeniesiono m.in. Oracle Real Application Clusters (RAC) i samodzielnie opracowane aplikacje oparte na oprogramowaniu warstwy pośredniej Oracle Fusion i serwerach aplikacyjnych Oracle WebLogic działające wcześniej na systemach operacyjnych Solaris, HP-UX i Microsoft Windows. Wiele z tych systemów działa obecnie na platformie wirtualizacyjnej VMware.

Po udanym przeniesieniu mniejszych systemów do środowiska SUSE Linux Enterprise Server, urząd przeprowadził migrację dużych aplikacji na nową platformę. Aktualnie testowanie jest oprogramowanie SUSE Manager, które ma zastąpić opracowane przez własnych informatyków narzędzia do zarządzania serwerami, rozwiązania optymalizujące i automatyzującym zarządzanie aktualizacjami.

 • pawel

  Wybór strasznie nietrafiony. Trzebab było zainwestować w centów albo rh bo suse to naprawdę kiepski system.

  • asd

   czemu?

  • Cyryl

   Przynajmniej wdrażają swoje :P

  • Mariusz Fik

   A ja myślę, że wybór całkiem rozsądny. SLE ma długi okres wsparcia, jest wydajnym i stabilnym systemem. I do tego SUSE Manager, dzięki któremu administracja całym pęczkiem serwerów staje się całkiem prosta.
   Od strony ekonomicznej również trafny wybór, SUSE to firma niemiecka, więc pieniądze podatników zostaną w kraju.

   Oj, żeby “nasi” urzędnicy tak myśleli…

  • rii

   CentOS nie oferuję płatnej pomocy technicznej, natomiast SUSE to niemiecka firma, a każdy normalny kraj woli inwestować w swoich… Możliwe również, że SUSE spełnia jakieś Niemieckie certyfikaty których nie spełniają inne dystrybucję.

  • qwerwqer

   eeetam, jeszcze trochę i centosa będziemy ściągać ze strony redhata

 • Cyryl

  sehr gut

 • Olek

  To jeszcze dodajmy, że polskie Urzędy Pracy również przeszły już w części na SUSE Linux.

  • quest

   Skąd ta informacja?