Niemiecki ubezpieczyciel migruje na Ubuntu

Niemiecki ubezpieczyciel migruje na Ubuntu

przez -
17 1313
Canonical Ubuntu

Niemiecki gigant ubezpieczeniowy – LVM Versicherungen, planuje instalację systemu Ubuntu na około 10.000 stanowiskach komputerowych. Projekt zakłada migrację systemu na 3000 komputerów stacjonarnych i laptopów w siedzibie LVM Muenster HQ oraz 7000 w różnych oddziałach na terenie całych Niemiec. Firma głównie korzysta z aplikacji LAS opartej na technologii JAVA. LVM od dawna korzysta z systemu Ubuntu. Teraz planują wdrożyć go w całej firmie.

“Wiele firm budzi się ze świadomością, że istnieje alternatywa dla niekończącego się cyklu opłat licencyjnych, które mogą wynosić miliony dolarów. Uważamy, że inwestycje, które mają LVM przekształcić na Ubuntu, angażując się wraz z Canonical będzie bardzo opłacalne” – powiedział wiceprezes firmy Canonical rozwoju firmy, Steve George.

Czy to kolejny przejaw szerszej akceptacji głównego nurtu dla Linuksa, czy jest to jednorazowe? Niemcy mają ciekawą historię przechodzenia na Linuksa. Kilka lat temu Monachium postanowiło migrować na Linuksa. Nad zmianą systemu zastanawiał się również Berlin.

Miejmy nadzieję, że projekt ten nie zakończy się jak fiaskiem tak jak było to w Monachium.