Nowe patenty Microsoft

Nowe patenty Microsoft

przez -
4 353
Microsoft

Wszyscy znamy standard Plug and Play, który umożliwia łatwe wykrycie nowo podłączonego urządzenia. Niestety, jeśli w systemie akurat nie wbudowano odpowiednich sterowników lub sprzęt jest nowszy niż system, bez pobierania plików z Internetu lub szukania dołączonej do zestawu płyty się nie obejdzie. Microsoft opatentował właśnie nową technologię o nazwie Self-Installig Computer Peripherals.

Urządzenie z tą technologią będzie zawierać niewielką, wbudowaną pamięć flash, w której producent osadzi najnowsze pliki sterowników i inne oprogramowanie, które zostanie w razie konieczności zainstalowane automatycznie przy podłączeniu sprzętu. Pamięć będzie dynamiczna – dzięki temu wbudowane sterowniki będzie można zastąpić nowszą wersją i wykorzystać dalej, na przykład na innym komputerze.

Niestety, rozwiązanie jest dostępne tylko dla sprzętu podłączanego przez USB.

  • A niech sobie wrzuca te sterowniki! My mamy kernela, którego możliwości są ciągle rozszerzane i to on ma zawierać wszystkie sterowniki.

    Nie ma potrzeby śmiecenia.

  • Michał Olber

    Ja się tylko obawiam kolejnej nawały ustrojstwa na Winzgrozach. Ostatnio Apple wprowadził w swoim quicktime uaktualnienie, które ściąga i instaluje od razu Safari. Czyż nie ciekawe to jest :P A tutaj nie wiadomo, jakiego typu może być to oprogramowanie. Przecież w takim urządzeniu, można w tej pamięci będzie przenosić coś, co zagrozi Twojej maszynie :/

  • bloch.marcin

    Panowie… poza tym nic za darmo. Dołożenie takiej pamięci też będzie kosztowało a zapłacimy MY za to. Tylko co w przypadku gdy korzystamy z innego (lepszego) systemu operacyjnego, który nie potrzebuje tych wynalazków ???

  • Marcinie, ciekawostką będzie, jeśli oprócz sterowników, znajdzie się tam śmieciowe oprogramowanie. Tj. "oprogramowanie od producenta", podobne do tego z laptopów ASUSa na przykład :> .