nVidia aktualizuje xf86-video-nv 2.1.18, czyli praktycznie martwy sterownik xf86-video-nv

nVidia aktualizuje xf86-video-nv 2.1.18, czyli praktycznie martwy sterownik xf86-video-nv

przez -
6 634
nVidia

Ostatnia aktualizacja sterownika xf86-video-nv miała miejsce na początku marca, dokładnie kilka tygodni przed tym, jak nVidia ogłosiła możliwość zaprzestania wsparcia dla ASIC albo DisplayPort. Wydana marcowa wersja dodała jedynie poprawkę dla kontroli gamma oraz wsparcie procesora graficznego ION. Nowa wersja sterownika jednakże nie jest już żadną konkurencją dla sterowników Nouveau KMS i Gallium3D, a jedynie przejściową formą do czasu pobrania tych własnościowych ze strony nVidii.

Najważniejszą zmianą w sterowniku xf86-video-nv 2.1.18 jest to, iż sterownik DDX nie będzie się więcej ładował, jeżeli moduł jądra jest już związany z urządzeniem, dzięki czemu gorszy sterownik nie będzie kolidował podczas ładowania z Nouveau DRM. Z reszty zmian zaktualizowano powiązania PCI ID z różnymi nazwami produktu, kilka pomniejszych błędów oraz uporządkowano kod. Dodano wsparcie 2D dla starych GeForce 7025/7050.

Nowa wersja sterownika będzie przydatna dla tych, co posiadają bardzo stary sprzęt, lub dla użytkowników systemów FreeBSD albo OpenSolaris, gdzie nie jest jeszcze w pełni zaimplementowany sterownik DRM Nouveau. W innych przypadkach sprawdzi się bardzo dobrze Nouveau.

6 Komentarze

  1. >następnym razem, jakbyś mógł przesłać takowe coś na jabbera lub maila

    Nie obrażę się za usunięcie komentarza z uwagą techniczną po usunięciu zgłoszonego błędu ;)

    Nie zawsze mam dostęp do maila lub Jabbera, a komentarz mogę dodać prawie z każdego miejsca na świecie.

Odpowiedz