nVidia Linux Display Driver 304.xx Legacy

nVidia Linux Display Driver 304.xx Legacy

przez -
6 454
nVidia

nVidia poinformowała, że sterowniki nVidia Linux Display Driver 304.xx przejdą do gałęzi Legacy, a wraz z nimi karty graficzne z chipsetami NV4x oraz G7x. Mówiąc bardziej czytelnie wszystkie karty graficzne z serii GeForce 6 i GeForce 7 przestaną otrzymywać najnowsze sterowniki, a jedynie obsługę X.Org Servera, jądra Linux oraz poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Aktualnie gałąź Legacy składa się z nVidia Linux Display Driver 71.86.x, nVidia Linux Display Driver 96.43.x, i nVidia Linux Display Driver 173.14.x, które są co jakiś czas aktualizowane.

Dodatkowo nVidia Linux Display Driver 173.14.x, będą posiadały wsparcie aktualizacyjne do 2013 roku, natomiast nVidia Linux Display Driver 304.xx otrzymają aktualizacje aż do końca 2017 roku.

 • Merkello

  Szkoda, że tak ciężko dorwać laptopa z NVIDIĄ :(

  • Mateusz

   Bo w większości padła grafika. Niestety dedykowane grafiki w laptopach dość często padają, szczególnie po gwarancji.

  • Zozo

   Polecam DELL Latitiude D830 – do kupienia za rozsądne pieniądze w kilku firmach w Polsce :)

  • Seria Vostro mi się bardziej podoba ;-)

  • D3xt3r

   No niestety większość kupuje lapka z nvidią do grania i takie są tego efekty. Producenci jak i sama NVidia nie zadbali o użytkowników a o własne interesy. Aby taki lapek ponownie popracował dłużej należy wymienić wadliwy układ i zrobić ponowny reballing ale nie zwykłymi kulkami a ołowiowymi.
   Za to lapki a ATI sobie radzą bardzo dobrze.

  • No przecież to logiczne, że firma dba o swoje interesy a nie o użytkowników. ATI na Linuksie działa bardzo słabo.