nVidia Linux Display Driver 325.15 z obsługą układów GRID K340, NVS 315...

nVidia Linux Display Driver 325.15 z obsługą układów GRID K340, NVS 315 i Quadro K500M oraz opcjami konfigurowania SLI Mosaic i Base Mosaic

przez -
5 536
nVidia

nVidia ogłosiła wydanie nVidia Linux Display Driver 325.15. Dodano obsługę kart graficznych: GRID K340, NVS 315 i Quadro K500M. Usunięto wsparcie dla jądra Linux 2.4. Od teraz wymagane jest posiadanie jądra Linux 2.6.9 i wyższego. Udoskonalono wydajność renderowania skomplikowany gradientów. Dodano wsparcie do konfigurowania SLI Mosaic i Base Mosaic w zakładce X Server Display Configuration. Zaktualizowano instalator, w celu wyszukiwania następujących plików: /usr/lib/nvidia/alternate-install-available, /usr/lib/nvidia/alternate-install-present.

Najważniejsze naprawione błędy:

 • Naprawiono problem w panelu kontrolnym nvidia-settings, który mógł spowodować wyświetlanie fałszywych komunikatów o niepoprawnym układzie, kiedy zmieniano ekrany, z włączonym SLI.
 • Naprawiono błąd, który mógł spowodować migotanie ekrany po ustawieniu skalowania.
 • Naprawiono problem z aktualizacją pasku stanu w zakładkach PowerMizer i X Server XVideo Settings, jeżeli zmiany zostały dokonane przez innego klienta NV-CONTROL.

 • Mateusz

  Czyli jeszcze nie ma obsługi Optimusa pod linuksa ?

  • No są tylko projekty Primus oraz VirtualGL, które w niedługim czasie się połączą.

  • Kaleson

   Jakieś wieści co z oficjalnym wsparciem?

  • Łukasz

   Mnie wielkie G obchodzą wszelkie zmiany w ich sterownikach póki nie wprowadzą przełączenia karty graficznej z całkowitym wyłączeniem nieużywanej. Może być nawet po ponownym uruchomieniu X'ów! Nie narzekałbym za bardzo.

  • pijaczek

   @Kaleson: Oficjalne wsparcie jest od 319.17, ale nie potrafi wyłączyć (tak samo jak nieoficjalne wersje) całkowicie drugiej karty. Problem w tym, że to o czym mówi Łukasz nie jest problemem sterowników, a Xów – te nie obsługują hotswappingu GPU i do tego trzeba by przy przechodzenia z GPU1 na GPU2 resetować Xy co oznacza zamknięcie odpalonych programów i niezbyt wygodną obsługę.

   @Łukasz: Innych wielkie G obchodzi cała obsługa Optimusa i innych rozwiązań i ich problemów z archaiczną budową Xów. Innych po prostu obchodzi jakość implementacji OpenGL/OpenCL, ich wydajność i wspieranie aktualnych wersji. Mnie przykładowo znacznie bardziej interesuje to, że w sterownikach 325.05.04 mam wstępne wsparcie dla nowinek z OpenGL 4.4 plus dodatkowe rozszerzenia, które w 4.4 się nawet nie znalazły. Zupełnie nie obchodzi mnie za to, że ktoś nie może przełączyć się na integrę ze sterownikami tak pożałowania godnymi, że lepiej tą integre wyłączyć w biosie/uefi, aby nie denerwowała i działać tylko na dyskretnym GPU.