nVidia Nsight Eclipse Edition

nVidia Nsight Eclipse Edition

przez -
1 949
nVidia

nVidia ogłosiła dostępność Nsight Eclipse Edition, pierwszego na świecie zintegrowanego środowiska graficznego do produkcji aplikacji, które wykorzystują akcelerację kart graficznych. IDE jest zbudowane w oparciu o platformę Eclipse i posiada narzędzia do edytowania, budowania, debuggowania oraz profilowania aplikacji CUDA-C. Wspiera wiele wolnych i komercyjnych wtyczek oraz jest dostępne na platformy Linux i Mac OS X.

Co posiada środowisko:

  • Automatyczna refaktoryzacja kodu – pomaga w konwersji wolnych pętli sekwencyjnych dla procesora do wielu równoległych procesorów GPU
  • Integracja eksperckiego systemu analizy – zapewnia automatyczną analizę wydajności i wskazówki, w celu znalezienie wąskiego gardła w aplikacji
  • Wysokoproduktywne środowisko deweloperskie – automatyczne uzupełnianie i podświetlanie składni
  • Zintegrowane przykładowe źródła programów, dokumentacja online

nVidia Nsight

Dodatkowo nVidia wydała zaktualizowaną wersję Nsight Visual Studio Edition dla deweloperów systemów Microsoft Windows, które znane jest też jako Nvidia Parallel Nsight. Dodaje ona sporo udoskonaleń i nowości, jak lokalne debuggowanie pojedynczej karty graficznej z CUDA 1.1 lub wyżej.

Programiści chcący pobrać nową wersję powinni się zarejestrować i dołączyć do porgramu Nvidia GPU Computing Registered Developer.

Podobne artykuły

1 komentarz

Odpowiedz