NVIDIA publikuje linuksowe łatki dla Tegra 3

NVIDIA publikuje linuksowe łatki dla Tegra 3

przez -
9 1035
nVidia

Dzień po wydaniu jądra Linux 3.1, i zaraz po otwarciu propozycji dla jądra Linux 3.2, firma NVIDIA opublikowała serię łatek, które dodają wsparcie dla procesora Tegra 3 (Kal-El). Wsparcie dla rodziny procesorów T30, było planowane od jakiegoś czasu, jednakże dopiero teraz NVIDIA zdecydowała się udostępnić w pełni działające patche. Same łatki pozwalają na obsługę nowych SoC, jednakże bezpośrednie sterowniki od NVIDIA nie są w żadnym wypadku otwarto-źródłowe. Firma podaje także, że swoich planów odnośnie własnościowych sterowników nie zamierza zmieniać w przyszłości.

NVIDIA Tegra 3 to czterordzeniowa platforma, bazująca na architekturze procesora ARM CortexA9MP o taktowaniu do 1.5GHz i kontrolerze ARM PL310 L2 cache. Posiada 12 rdzeniowe GPU NVIDIA ze wsparciem dźwięku stereo 3D. Niskonapięciowa karta graficzna. produkowana w 40nm procesie technologicznym TSMC, potrafi dekodować materiał wideo w standardzie 1080p H.264/AVC, do maksymalnej rozdzielczości 2560×1600.

Pierwsze SoC mają się pojawić przed końcem tego roku, a pełna dostawa ma się zacząć w 2012 roku. Według wewnętrznych testów firmy NVIDIA Tegra 3 ma być 5 razy szybsza od platformy Tegra 2.

9 Komentarze

 1. Dzień po wydaniu jądra Linux 3.1 i zaraz po otwarciu propozycji dla jądra Linux 3.2 firma NVIDIA opublikowała serię łatek, które dodają wsparcie dla procesora Tegra 3 (Kal-El). Wsparcie dla rodziny procesorów T30 było planowane od jakiegoś czasu, jednakże dopiero teraz NVIDIA zdecydowała się udostępnić w pełni działające patche. Same łatki pozwalają na obsługę nowych SoC, jednakże bezpośrednie sterowniki od NVIDIA nie są w żadnym wypadku otwarto-źródłowe. Firma podaje także, że swoich planów odnośnie własnościowych sterowników nie zamierza zmieniać w przyszłości.

  NVIDIA Tegra 3 to czterordzeniowa platforma bazująca na architekturze procesora ARM CortexA9MP o taktowaniu do 1.5GHz i kontrolerze ARM PL310 L2 cache. Posiada 12 rdzeniowe GPU NVIDIA ze wsparciem dźwięku stereo 3D. Niskonapięciowa karta graficzna produkowana w 40nm procesie technologicznym TSMC potrafi dekodować materiał wideo w standardzie 1080p H.264/AVC do maksymalnej rozdzielczości 2560×1600.

  Pierwsze SoC mają się pojawić przed końcem tego roku, a pełna dostawa ma się zacząć w 2012 roku. Według wewnętrznych testów firmy NVIDIA Tegra 3 ma być 5 razy szybsza od platformy Tegra 2.

 2. Kolego… Zamiast kopiować cały tekst i usuwając, Twoim zdaniem, zbędne przecinki, wypadałoby zapoznać się z zasadami poprawnej polszczyzny.

  Pierwsze zdanie – przecinek przed "i" – jak najbardziej dozwolony, bo jest to wtrącenie.

  Drugi akapit, pierwsze zdanie – przecinek przed "bazująca" – jak najbardziej uzasadniony, z uwagi na rozwinięty imiesłów przymiotnikowy (zapraszam na strony PWN w celu wyjaśnienia tak trudnego pojęcia).

  Kolejne zdania i odpowiednio wtrącenie ("produkowana") oraz dopowiedzenie ("do")- również przecinki postawione poprawnie.

  Przecinka nie powino być w ostatnim zdaniu artykułu.

  Reasumując. Oceniłeś poprawnie 1/5 przypadków. Jeżeli uważasz, że przecinki stawia się jedynie przed "który", "ale" i "a", to jest to stanowczo zbyt mała wiedza, aby wypowiadać się na temat poprawności interpunkcyjnej tekstów.

  • @zxc

   To, że można postawić tam przecinek, nie znaczy, że będzie się to dobrze czytać. Przecinki stawia się tam gdzie są konieczne i/lub potrzebne, a nie gdzie trzeba i/lub można.

   Poza tym mocno naginasz przedstawione reguły i interpretację ich w tym tekście. Szczególnie jeśli chodzi o wtrącenia. Wspomnianym fragmentom artykuły daleko do wtrąceń.

   Wycieczek osobistych nie skomentuję. Odsyłam tylko szanownego znawcę do drugiego zdania tego komentarza.

Odpowiedz