Od 17 listopada OLPC będzie w Europie

Od 17 listopada OLPC będzie w Europie

przez -
11 1167
OLPC

Jak można przeczytać na stronie olpcnews.com, już od 17 listopada ruszy sprzedaż laptopów z serii XO na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowo laptopy w ramach projektu dostępne będą w Rosji, Turcji oraz Szwajcarii. Cena takich laptopów będzie wynosić 399 USD, 312 EUR lub 254 GBP.

Wszystkie będą posiadały angielską klawiaturę oraz zainstalowany system Linux. Wersja z Windowsem XP będzie niedostępna. Cała sprzedaż ma się odbywać na zasadach G1G1 (Give 1 Get 1). Kupując jednego laptopa, drugi taki sam będzie fundowany dla dziecka z krajów rozwijających się.

OLPC w Europie

Laptopy będzie można zakupić poprzez sklep internetowy Amazon. Niestety pozostaje wiele niejasności związanej z wprowadzeniem OLPC do Europy. Kto zajmie się wsparciem technicznym? Jaka firma będzie odpowiedzialna za udzielanie gwarancji? Być może takich informacji udostępni nam w przyszłości strona olpceu.org.

11 Komentarze

 1. Jak dla mnie to oba newsy sa tlumaczeniem z tego samego zrodla, z czego Ty szybciej to zrobiles. Czytam wiele seriwso newsowych tego typu i jak dla mnie to normlna sprawa. Na ile razy mozna przetulamczyc ten sam news? Wiec jak dla mnie to nie masz racji :P Czepiasz sie jak ZAIKS tych co tlumacyzli napisy filmy.

 2. Open też ma swoje prawa do autorstwa ;)

  Cytat z Linux.pl:

  Publikacje naszego autorstwa udostępnione są na dwóch licencjach (do wyboru dla dalszego rozpowszechniania):

  · GNU FDL (GNU Free Documentation License), pozwala to na swobodną redystrybucję ich z zachowaniem zasad dotyczących tej licencji,

  · Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5 Polska, pozwala ona na swobodne kopiowanie i rozpowszechnianie treści zawartych na stronie, oraz tworzenie artykułów zależnych – z uznaniem autorstwa: należy w treści (zazwyczaj na końcu) podać źródło pochodzenia wraz z linkiem prowadzącym do publikacji i nazwą licencji.

  Tak więc nie zabraniam nikomu korzystać ze swoich tekstów :)

 3. Obydwa teksty nie są wiernym tłumaczeniem informacji na olpcnews – są jedynie streszczeniem najważniejszych (wg. mnie) informacji zawartych w ich newsie, a dodatkowo jest podane źródło wraz z linkiem do tego newsa.

  Nie ma takiej licencji, która by tego zabraniała :)

Odpowiedz