Oficjalny blog The Document Foundation

Oficjalny blog The Document Foundation

przez -
11 1406
The Document Foundation

28 września br. do wiadomości publicznej dotarła informacja o uformowaniu się „Fundacji Dokument” (The Document Foundation, TDF), która odpowiada za rozwój LibreOffice – forku OpenOffice.org. Głównym powodem takiego stanu było zbyt powolne wdrażanie nowych funkcji i różnorakich udoskonaleń. Społeczność podglądając istniejące fundacje (Mozilli, Blendera, Apache) oraz pragnąc szybszego rozwoju, domagała się powołania Fundacji OpenOffice.org oraz uniezależnienia rozwoju pakietu od jednej firmy.

W międzyczasie wyszły dwa wydania beta LibreOffice, które zawierały sporo własnych poprawek, oraz po kilka sztuk z projektu RedOffice chińskiej firmy RedFlag2000, jak i Go-OpenOffice.org firmy Novell.

Natomiast dzisiaj poinformowano na oficjalnej stronie fundacji, że ruszył blog, na którym pojawiać się będą informacje dotyczące projektu LibreOffice.

11 Komentarze

  1. Bomba! Konkurencja może tylko pomódz :) Jak znam życie, to za jakiś czas oba projekty albo rozjadą się zupełnie, albo będą próbowały znaleźć część wspólną podobnie jak Compiz Fusion…

  2. Jestem pod wrażeniem! Naprawdę informacyjny blogu na osworld.pl moim przyjacielem. Chciałem tylko powiedzieć, komentarz i utrzymać jakość.

Odpowiedz