Olimex A13-OLinuXino

Olimex A13-OLinuXino

przez -
4 846
Olimex

Bułgarski producent elektroniki Olimex, wprowadził do swojej oferty płytę główną A13-OLinuXino. Wyceniona na 45 Euro płytka jest dostępna w sprzedaży, razem z pełną dokumentacją techniczną oraz licencją open source. Sprzęt jest dostępny na warunkach licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, natomiast oprogramowanie na GPL.

Na pokładzie znajdziemy układ Allwinner A13 z procesorem Cortex-A8 1GHz, kartę graficzną Mali-400 MP, 512MB RAM, 4 porty USB, w tym jeden dedykowany dla WiFi, czytnik kart SD, wyjście wideo VGA, wyjście audio, pięc klawiszy do nawigacji w Androidzie oraz złącze UEXT do podłączania dodatkowych modułów, jak Zigbee, czy Bluetooth.

Olimex A13-OLinuXino

Do całego zestawu można dokupić 7 calowi ekran dotykowy. Obsługiwane systemy operacyjne to: Debian i Android 4.0, ale producent nie wyklucza innych dystrybucji Linuksa. Urządzenie może pracować w temperaturze 0 – 70 stopni Celsjusza.

 • loko

  Ciekawe urządzenie, ale brak wbudowanego złącza lan to jakaś pomyłka. Co z tego że można podpiąć po usb lub do złącza UEXT.

  • Pewnie przez złącze UEXT da się podłączyć odpowiedni moduł sieci LAN lub WiFi. Także nie jest tak źle, jak za tą cenę.

  • Michał widziałeś ceny modułów lan i innych pod UEXT? Tanie nie są.
   Taka płytka ma kilka zalet np właśnie tą modułowość że dokupuje takie złącze jakie potrzebuje. no i praca w takich temperaturach :)

 • _:k

  Ekran dotykowy można dokupić – ALE rezystancyjny sprzed 4 lat, gorszy niż w tablecie z biedronki…