Open Source Media Framework 2.0

Open Source Media Framework 2.0

przez -
1 740

Adobe ogłosiło wydanie Open Source Media Framework 2.0, wolnego frameworka do budowania odtwarzaczy multimedialnych i aplikacji, bazujących na zamkniętej platformie Flash. Poczyniono zmiany w algorytmie Adaptive Bit Rate (ABR) i API, które ulepszają ogólną wydajność. Zaktualizowano Switch Manager, który określa, jaki bit rate powinien zostać dokonany, i jaka będzie jakość.

Dodano wsparcie Doneness 2.0 pozwala frameworkowi odróżnić zamknięcie strumienia treści HTTP Dynamic Streaming (HDS) z powodu problemów po stronie serwera, a całkowitym zamknięciem z powodu zakończenia danego zadania.

Pojawiło się wsparcie dla Best-Effort Fetch, które dodaje stabilność po stronie klienta, zwracając problemy „liveness” i „dropout” po stronie serwera. Ma to na celu sprawdzenie, czy nie brakuje jeszcze jakiś fragmentów do pobrania. Doneness wymaga modułu Control Plane po stronie serwera Flash Media Server 4.5.2, natomiast Best-Effort Fetch wymaga funkcji pracy awaryjnej. Dodano także Strobe Media Playback do źródeł.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 326

przez -
0 542

1 komentarz

Odpowiedz