OpenBox 3.5.0

OpenBox 3.5.0

przez -
19 2140
Pulpit

OpenBox, menedżer okien który wywodzi się z Blackboksa, jest używany przez projekt LXDE, doczekał się kolejnej wersji o numerze 3.5.0. Jest mały, szybki oraz w pełni obsługujący standardy Inter-Client Communication Conventions Manual (ICCCM) i Extended Window Manager Hints (EWMH). Zawiera wiele funkcji takich jak menu za pomocą których użytkownik może kontrolować aplikacje, albo które wyświetlają różnorakie dynamiczne dane. Jest wysoce konfigurowalny.

Najnowsza wersja posiada nowe okno dialogowe alt+tab pokazujące okna w pionowej liście. Ulepszono wsparcie Xinemara oraz dodano wsparcie dla ikon w menu. Pojawiły się również tematy dla szybkich okien dialogowych (osd.button.unpressed.*, osd.button.pressed.*, osd.button.focused.*). Poprawiono wiele błędów i usprawniono wydajność.

19 Komentarze

  1. […] Philip Müller ogłosił wydanie Manjaro 0.8.7.1, pierwszej aktualizacji do wydanego nie dawno systemu Manjaro 0.8.7. Skupiono się głównie na poprawie znalezionych błędów oraz udoskonaleniu systemu. Uproszczono instalator live-installer, dodano wsparcie dla Plymouth oraz jądro Linux 3.10.11. Bez zmian pozostały środowiska graficzne: Xfce 4.10 oraz Openbox 3.5.0. […]

Odpowiedz