OpenMandriva w pełni niezależna i legalna

OpenMandriva w pełni niezależna i legalna

przez -
4 654
OpenMandriva

W połowie października Organizacja OpenMandriva przyjęła nową nazwę i zostały złożone odpowiednie papiery do władz francuskich, aby ją zalegalizować. Charles Schulz oznajmił wczoraj, że wszystko zostało zaakceptowane i organizacja stała się w pełni niezależnym ciałem od firmy Mandriva S.A. Jej zadaniem będzie pełna opieka nad dystrybucją, zarządzanie wydaniami i kierowanie społecznością.

OpenMandriva Association postanowiła na początek zrobić kilka zmian organizacyjnych. Mandriva Forums zostanie wkrótce zamknięte, a na jego miejsce powstanie nowe. Strony internetowe: forum, wiki, bugzilla zostaną przeniesione na Drupal 7, a wszystkie dane z forum zostaną zarchiwizowane, Użytkownicy będą zmuszeni ponownie reaktywować wszystkie dyskusje. Sposób rozwoju dystrybucji jest powoli przenoszony na ten znany, z projektu ROSAROSA ABF oraz Git.

 • Greg

  Wspierać Mageię a nie robić dziwne fundacje!

 • TPG

  Po co wspierac Mageie, aktualnie nie potrzebują żadnej pomocy.

  OpenMandriva jest to projekt, który jest wspierany przez najbardziej oddanych developerów, a nie tych któży uciekli z tonącego statku jak szczury…

  • Czasem trzeba zmienić barwy i zacząć robić coś innego.

  • I co? To samo być powiedział o twórcach MariaDB? Że to szczury, które uciekły od MySQLa. Czasem trzeba zmienić projekt jak firma, która nim zarządza prowadzi go źle. Tak było w przypadku MySQL oraz Mandrivy.