OpenSUSE Factory zmienia się w dystrybucję ciągłą

OpenSUSE Factory zmienia się w dystrybucję ciągłą

przez -
11 1194
openSUSE

OpenSUSE Factory to system, który jest aktualnym etapem rozwoju następnej wersji dystrybucji openSUSE. Dystrybucja ta jest przeznaczona głównie dla deweloperów i doświadczonych testerów. Dzisiaj zespół openSUSE podjął decyzję o zmianie systemu openSUSE Factory na wersję z ciągłymi aktualizacjami. Ma to przyspieszyć rozwój i wydawanie nowych stabilnych wersji dystrybucji openSUSE w przyszłości.

Został zmieniony sposób dodawania nowych pakietów. Wpierw są one testowane w usłudze Open Build Service pod kątem jakości, następnie trafiają do kolejnych testów jakościowych z udziałem obrazów Factory, a dopiero oficjalnym zatwierdzeniu przez opiekunów, lądują w oficjalnych repozytoriach dla użytkowników.

 • Stefan zarabia bo ma kamerę

  Bardzo dobra decyzja. Do tej pory nigdy nie potrafię zrozumieć dlaczego Canonical nie postępuje podobnie z dystrybucjami bez statusu LTS. Zyskaliby na tym użytkownicy, którzy kiedyś walnęli Ubuntu oraz jednocześnie nowi, a przede wszystkim deweloperzy. Nie musieliby marnować czasu na poprawianie starych wydań, tylko ciągle aktualizowaliby aktualne. LTS byłby dla ludzi, którzy chcą korzystać z pewnego wydania, z krótkim wsparciem dla ludzi pragnących nowości.
  Uważam, że dzięki tej polityce Ubuntu poszłoby bardziej do przodu i nie miałby tyle negatywnych opinii (może czasami są przesadzane te opinie, ale niestety zasługują na krytykowanie, ponieważ nawet w LTS nie zawsze działa jak powinno).

  • icywind

   Bo nie chcą zgapiać od Debiana :D <- żart

 • Zen_Xen_ni

  Utrzymanie stabilnego rolling release to niełatwe zadanie, ale jako poligon doświadczalny będzie znakomite.

  • icywind

   Może niełatwe ale ekipie od Manjaro udało się to doskonale :)

 • o_O

  Wreszcie pomyśleli. Może odzyskają trochę użytkowników. Choć dni chwały S.u.S.E. nigdy nie powrócą.

 • Pingback: openSUSE Factory posiada już 6000 instalacji | OSWorld.pl()