OpenSUSE Factory zmienia się w dystrybucję ciągłą

OpenSUSE Factory zmienia się w dystrybucję ciągłą

przez -
11 1811
openSUSE

OpenSUSE Factory to system, który jest aktualnym etapem rozwoju następnej wersji dystrybucji openSUSE. Dystrybucja ta jest przeznaczona głównie dla deweloperów i doświadczonych testerów. Dzisiaj zespół openSUSE podjął decyzję o zmianie systemu openSUSE Factory na wersję z ciągłymi aktualizacjami. Ma to przyspieszyć rozwój i wydawanie nowych stabilnych wersji dystrybucji openSUSE w przyszłości.

Został zmieniony sposób dodawania nowych pakietów. Wpierw są one testowane w usłudze Open Build Service pod kątem jakości, następnie trafiają do kolejnych testów jakościowych z udziałem obrazów Factory, a dopiero oficjalnym zatwierdzeniu przez opiekunów, lądują w oficjalnych repozytoriach dla użytkowników.

11 Komentarze

  1. Bardzo dobra decyzja. Do tej pory nigdy nie potrafię zrozumieć dlaczego Canonical nie postępuje podobnie z dystrybucjami bez statusu LTS. Zyskaliby na tym użytkownicy, którzy kiedyś walnęli Ubuntu oraz jednocześnie nowi, a przede wszystkim deweloperzy. Nie musieliby marnować czasu na poprawianie starych wydań, tylko ciągle aktualizowaliby aktualne. LTS byłby dla ludzi, którzy chcą korzystać z pewnego wydania, z krótkim wsparciem dla ludzi pragnących nowości.
    Uważam, że dzięki tej polityce Ubuntu poszłoby bardziej do przodu i nie miałby tyle negatywnych opinii (może czasami są przesadzane te opinie, ale niestety zasługują na krytykowanie, ponieważ nawet w LTS nie zawsze działa jak powinno).

Odpowiedz