Oracle namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux

Oracle namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux

  przez -
  4 1062
  Oracle
  Oracle uruchomiło na swojej stronie akcję marketingową, w której namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux. Już pierwsze zdanie zdaje się przeczyć netykiecie, a całości dopełnia specjalnie przygotowany skrypt, który dodaje różne zmiany w systemie. Powoduje on, że wszystkie aktualizacje i pakiety będą pochodziły z repozytoriów Oracle Linux. Co tym samym zmieni instalacje CentOS i Scientific Linux w Oracle Linux.

  Kontrowersji dodaje jeszcze zamieszczony wykres, na którym Oracle sugeruje, ze deweloperzy CentOSa coraz rzadziej wydają poprawki bezpieczeństwa dla jądra, w porównaniu do tych z Oracle. Warto tutaj wspomnieć, że wszystkie trzy systemy opierają się na kodzie źródłowym Red Hat Enterprise Linux, jednakże każda z tych dystrybucji wprowadza własne poprawki i zmiany samodzielnie.

  Oracle namawia użytkowników CentOSa do migracji na Oracle Linux - wykres opóźnienia dodawania poprawek bezpieczeństwa

  Jeden z bloggerów zrobił analizę aktualizacji jądra w 2012 roku. Według danych z tabeli CentOS był zazwyczaj od 3 do 6 dni szybszy w dodawaniu poprawek, aniżeli Oracle Linux.

  • lukasz

   Ostatnio faktycznie Oracle wydało wersje 6.3 szybciej niż pojawił się CentOS 6.3 ale jak wziąć pod uwagę ogół działań tej firmy dla Linuksa i open source to naprawdę trudno sięgnąć po jakiś produkt od nich

   • Nowy system plików to za mało?

  • o_O

   A czego się spodziewacie po łachmanie jakim jest Oracle?

  • admn

   Bardzo agresywną polityka. Nie ufam takiej firmie