OSWorld na LinuxTag 2012 – relacja

OSWorld na LinuxTag 2012 – relacja

przez -
15 1636
OSWorld - logo kwadratowe

Dzisiaj minął drugi dzień targów LinuxTag 2012, które odbywają w Berlinie na terenie Hali nr 7. Jedna z największych imprez wolnego oprogramowania w Europie, przyciągnęła szeroką rzeszę programistów, administratorów, użytkowników, mediów i biznesmenów. Prócz tego mieliśmy okazję uczestniczyć w obszernym programie wykładów, warsztatów i prezentacji, a także porozmawiać z wieloma znanymi osobami, m.in. Floarianem Effenberger.

W podróż z Warszawy wybraliśmy się razem z Ryszardem Dałkowskim – specjalistą w kontakcie ze społecznością open source oraz prezesem PLUGa – Robertem Partyką. Przejazd przez Polskę minął w miarę, przez Niemcy super idealnie. Pierwszy dzień to zakwaterowanie i LinuxNacht, drugi to główny dzień targów. Hasłem konferencji od wielu lat jest „Where .com meets .org” – czyli „tam, gdzie .com spotyka .org”. Głównym sponsorem imprezy jest firma Microsoft.

15 Komentarze

  • Czekamy na uzasadnienie. Microsoft mocno angażuje się w Open Source. Zwłaszcza w jądro linuksa.

  • Mógł bym polemizować… może Microsoft włożył ostatnio w jadro sporo kodu, ale poczytaj jaki to kod.

  • Nadal nazywa.

   Jeden kawałek kodu włożył, bo musiał, gdyż wcześniej przyłapano go na łamaniu GPL.
   A drugi, bo mu się opłacało, żeby wirtualizacja im dobrze działała. Ten kod wchodził wiele miesięcy, bo początkowo jego jakość była tragicznie niska i nie zaakceptowano go w kernelu!
   Jednym słowem: mega fail, a nie kontrybucja do Linuksa.

  • I tylko tyle wystarczyło by został 17 contributorem kernela? To co inne firmy robią?

Odpowiedz