Terraria

Testowa wersja dwuwymiarowej gry sandboxowej Terraria dostępna jest już teraz dla posiadaczy systemów OS X oraz Linux. Niestety na chwilę obecną możliwość testowania portu dostępna jest tylko dla posiadaczy tytułu na platformie Steam. Jak w przypadku każdej wersji testowej, osoby zainteresowane muszą kliknąć na Terrarię prawym przyciskiem myszy, wejść we Właściwości, przejść do zakładki BETA i z rozwijanej listy wybrać opcję mac-and-linux-open-beta. Według wstępnych informacji ze strony społeczności problemy z uruchomieniem gry mogą mieć głównie posiadacze grafiki Intela, lecz błąd ten powinien być niebawem naprawiony. Terraria pozwoli graczom wcielić się w postać ludzika, któremu przyjdzie budować i eksplorować w dwuwymiarowym świecie pełnym bogactw, kolorów i potworów.

Terraria dostępna jest już teraz do kupienia na platformie Steam oraz gog.com.

 • icywind

  Jest i działa. Tylko taki szczegół, że zaraz po włączeniu pożarła mi prawie 3GB RAM :/

  • ile?! o_O

  • icywind

   No w sumie to ~2.5 ale nie dało się grać i zaraz wyłączyłem więc może do trzech by dobiło :D
   Co prawda jestem posiadaczem grafiki Intela ( “problemy z uruchomieniem gry mogą mieć głównie posiadacze grafiki Intela, lecz błąd ten powinien być niebawem naprawiony” ) no ale czy taki wyciek pamięci ma z tym coś wspólnego?

  • aaa1

   Serio gra 2D pożera 2.5GB i wymaga dedykowanej karty?!

  • icywind

   Sama gra nie ale jej wersja na Linuksa ;)
   Żeby nie być gołosłownym zrobiłem screena
   Dokupienie większej ilości RAMu oczywiście nie wystarczy bo gra tnie się nawet na menu głównym :D

   Pozostaje mieć nadzieję, że naprawią to do czasu wyjścia z Bety.

  • Jakub Konieczny

   Mój sprzęt: Xeon E3-1230-v3, GTX770 2GiB, 24 GiB RAM, Kubuntu 64-bit na kernelu Netext’73. Gra na dzień dobry zżera 1,3GiB, po rozpoczęciu gry 2,5GiB. Chodzi płynnie 60 FPS, CPU 10%, GPU 25%. Czyżby Mono było aż tak złe? Surgeon mi żre tylko 400MiB, podobnie inne gry na Unity.

  • icywind

   Naprawiają, po najnowszym update gra dalej zjada góry RAMu ale przynajmniej działa z normalną szybkością :)

 • Jakub Konieczny

  Więc to to ta 175 gra… 176 grą był KOTOR2, ale zastanawiałem się co się dodało że skoczyło do 175. Oglądałem niedawno na SteamDB, to faktycznie coś tam się ruszało w stronę Linuksa.
  Obserwuję jeszcze DiRT Showdown, bo też coś kombinują. Jak działa, zaraz zobaczę na moim Demonie :)