Outreachy, czyli nowa wersja projektu Outreach Program for Women

Outreachy, czyli nowa wersja projektu Outreach Program for Women

przez -
31 1547
GNOME

Software Freedom Conservancy i GNOME Foundation ogłosiły przemianowanie programu Outreach Program for Women na Outreachy. Dodatkowo cały projekt przejdzie teraz pod opiekę Software Freedom Conservancy i zmieni swoje zasady. Nie będzie on już skierowany głównie do kobiet, ale zostanie rozszerzony na wiele grup: cispłciowych, transseksualnych, genderqueer i homoseksualnych, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Celem projektu Outreachy ma być pomoc utalentowanym osobom w rozwijaniu wolnego i otwartego oprogramowania, pod okiem mentorów: Red Hat, GNOME Foundation i Software Freedom Conservancy.

Przypomnijmy również o poważnej wpadce GNOME Foundation w kwietniu tamtego roku, kiedy to fundacja wykorzystała praktycznie wszystkie swoje fundusze na promocję programu Outreach Program for Women. Oby tym razem nie powtórzył się podobny scenariusz, bo czasami mamy takie wrażenie, że to wszystko jest robione na siłę.

Podobne artykuły

31 Komentarze

 1. „Oby tym razem nie powtórzył się podobny scenariusz, bo czasami mamy takie wrażenie, że to wszystko jest robione na siłę.”
  Tylko czekać aż wszyscy zostaniemy zmuszani do tego. Normalne osoby o normalnym podejściu do życia zaczną być traktowane jako nienormalne, ponieważ zatrudniając normalne osoby trzeba będzie płacić dodatkowe koszty i w mediach usłyszymy: kto normalny zatrudnia normalne osoby, skoro mniejszość jest dofinansowywana przez państwa i są znacznie tańsi. Zaczyna mnie wkurzać robienie tego wszystkiego na siłę… i jak zwykle na korzyść mniejszości dokuczając normalnym.

  • Właśnie tak się stanie: bezrobocie skoczy do 100 – (tzw. mniejszości seksualne) %, bo… Tobie się wydaje, że „normalni” są prześladowani, Nostradamusie ;-)

  • W pewnym sensie pisałem to z ironią, ale gdy zastanowię się poważnie… problem wydaje się większy. Zobacz, coraz częściej pisze się i słyszy o projektach dla ludzi z kategorii: „cispłciowych, transseksualnych, genderqueer i homoseksualnych, zarówno mężczyzn jak i kobiet”. Śmieszy mnie to, ponieważ są to ludzie, którzy są tak samo zdatni do pracy jak wielu innych, więc po co tworzyć ten program? Lepiej niech zajmą się osobami bardziej potrzebującymi tego typu programów, chociażby niepełnosprawni. Nie wiem jak to wygląda na świecie, ale wiem że w naszym kraju jest coraz gorzej. Mam kolegę na wózku inwalidzkim i tylko słyszy się, że zabierają mu to i tamto, kilkaset miesięcznie ma starczyć mu na to i tamto, a jak pójdzie do pracy to od razu jest traktowany jako produkt gorszej kategorii bo pracodawca szuka sposobów jak skorzystać z dotacji na człowieka z grupą inwalidzką i jeszcze jak płacić 80% minimalnych zarobów. Dla mnie to są poważne problemy i wolałbym, żeby takimi bardziej się zajęli, ponieważ w naszym kraju im żyje się często drożej i gorzej od pełnosprawnego. Wolałbym żeby moje podatki leciały na osoby niepełnosprawne, niż na te wyżej bo jakiemuś kolesiowi wydaje się, że jest kobietą. Tak samo wolałbym, żeby fundacja GNOME wydawała pieniądze na bardziej potrzebne cele, a nie na takich jak z tego teksu, gdzie kilka miesięcy temu było oto wielkie oburzenie. Tak jak pisałem dla mnie jest to problem, ponieważ tutaj widać politykę sztucznie oburzonych, a nie zdrowy rozsądek. Jak będziesz przymykał na to oko i każdy z nas, wcześniej czy później może przestać być ci do śmiechu.

  • W Stanach już trzeba zatrudniać pewną część Czarnych, bo inaczej płaci się kary.
   Pomimo, że duża ich część bardziej pomaga firmie, gdy nie pojawia się w pracy.
   Dobrze, tylko, że najgorsza część czarnuchów olewa szukanie pracy (pomimo ogromnych i kosztownych zabiegów, by im pomóc zerwać z bezrobociem), dzięki temu ów przymus najczęściej wyklucza konieczność zatrudniania mordercy czy gwałciciela. Za to czarnuchy-nieroby dostają grubą zapomogę (i domagają się więcej) za nic nie robienie, wróć, działalność przestępczą w swoich gettach i nadmierną reprodukcję skutkującą kolejnymi bezużytecznymi obywatelami wychowanymi prawie jak zwierzęta i według uwłaczających cywilizacji wartości.
   Tak działa lewactwo i okradanie pracujących na rzecz nierobów. A kończy to się tym, że niedługo nierobów i przestępców będzie więcej niż porządnych obywateli, co bardzo widać w Europie, i ty chore kraje upadną.

 2. Powinni jeszcze stworzyć kompilator, który na podstawie kodu wykryje płeć i orientacje seksualną programisty i nada odpowiednie priorytety. ;-P

  • Czyli mojej. I tej, która zbudowała CAŁY dzisiejszy świat, wydłużyła życie z 30 lat do 80+ i zapewniła ludziom godne bytowanie.

   Dobrze, że się przyznałeś, że chcesz to zrujnować na rzecz pomagania prymitywnym ludom, którym odpowiada życie w smrodzie i brudzie i ubóstwie (dowód: pomóż rodzinom wielodzietnym w Afryce, to narobią jeszcze więcej dzieci i utrzymają wyjściowy poziom nędzy).

   Won zasrany komuchu. Niszcz swoje życie, a nie innych.

  • Musisz mieć bardzo żałosny żywot, że się musisz tak dowartościowywać obrażając wszystkich w około.

  • Mam żałosny żywot człowieka, który radzi sobie nieźle i chce osiągnąć więcej, ale z każdej strony śmieci takie jak ty mnie okradają i ściągają w dół w imię chorych idei i, przy okazji, napełniania własnych brzuchów cudzą pracą. Won żałosny lewaku. Zgiń, przepadnij zarazo.

  • To śmiech przez łzy, że wytknąłem ci twoje złodziejstwo? Czy rechot złodzieja, który ma wywalone na to jak go inni widzą?

   Może zaprzeczysz, że z dotacji unijnych najwięcej powstaje firm zajmujących się… doradztwem jak założyć firmę w ramach dotacji UE! Pewnie doradzacie najwięcej swoim znajomym, aby otworzyli kolejny taki gniot i kosili kasę. Wystarczy zobaczyć listy pracowników takich firm doradczych, żeby stwierdzić ile całych rodzinek jest tam pozatrudnianych – pewnie to przez dziedziczne kompetencje, nie?

   Kolejna plaga to inkubatory unijne, które zajmują się załatwianiem kasy od UE na realizację czyiś pomysłów w zamian za lwią część udziałów w przyszłej firmie, pomimo, że absolutnie nic w ten pomysł nie włożyli (poza wypełnieniem papierków do UE i przepchnięciem ich przez swoich znajomych na stanowiskach). Trochę jak Anioły biznesu, ale obracający kradzionymi pieniędzmi.

   Takie przykłady lewackiego złodziejstwa można mnożyć w nieskończoność. Okraść pracującego (niekoniecznie bogatego, ci dają w łapę), dać tłumom za ich głosy w wyborach, a przy okazji samemu najeść się do syta.

   To jest dno i patologia. A ty lewaku jesteś za to odpowiedzialny, brakiem sprzeciwu i wręcz poparciem dla tej chorej lewackiej przestępczości.

  • Jesteś żenującym śmieciem. Idź kolegów w przedszkolu nazywać od złodziei a nie uczciwych ludzi.

  • Uczciwy lewak? To oksymoron.

   Nikt kto okrada innych albo takie działania popiera nie jest uczciwy.
   Chyba, że napiszecie słownik od nowa, co zresztą już robicie ze swoją nowomową.

  • Jak tylko tobie i innemu takiemu ciemniactwu uda się jakiś nowy nazizm stworzyć. Ale niedoczekanie wasze, no pasaran! :-)

  • Spokojnie, wszyscy ludzie sukcesu wyjadą z waszego „raju”, że nie będzie już kogo okradać, a wtedy się sami powyrzynacie. Nara robaki lewaki.

  • Nic, oprócz tego, że pedzie, którzy już dawno powinni być wygazowani będą miały radochę.

  • Takie same korzyści jak związkowcy w naszym kraju. Będą krzyczeć, że za mało zarabiają, a jak nie będzie podwyżek to będą krzyczeć, że są dyskryminowani.

   Prawda jest taka, że pracowałem w firmie gdzie był gej, który faktycznie był bardzo dobry w swoim fachu. Jakoś on nikomu nie przeszkadzał, ponieważ do ludzi podchodził jak każdy inny, a swoją prywatność zachowywał dla siebie. Nawet potrafił pogratulować komuś z nowej dziewczyny i życzył powodzenia. Można? Można. To był człowiek, który miał najwyżej swój świat, ale nie miał problemu z myśleniem jak ci z opisywanego projektu.

  • Dobre pytanie. Pewnie korzyści znikome, zawsze może być więcej dobrych pomysłów kiedy jest większa różnorodność i wszyscy nie myślą jednakowo ale to tak na logikę biorę, nie prowadziłem na ten temat badań. Chociaż to raczej przede wszystkim działalność charytatywna by pomóc osobom bardziej wykluczonym na rynku pracy.

   Swoją drogą to cispłciowość jest kiedy płeć biologiczna jest zgodna z psychiką więc teraz chyba każdy może skorzystać a nie tylko mniejszości. Tak to przynajmniej rozumiem po linku z wyszukiwarki http://transoptymista.pl/glossary/cis/

 3. „cispłciowych, transseksualnych, genderqueer i homoseksualnych”
  Skończcie już z tym gównem i nie powtarzajcie urojonych słówek za chorą propagandą.

 4. Osoby dyskryminowane świetnie się sprzedają, bo można wyciągnąć z tego kasę. Ale jeżeli jest dyskryminacja, która może jakiejś branży przynieść zysk, jest ona uskuteczniana. I to jest cały widok na ten biznes.
  Dzięki pederastom, transwestytom czy zboczeńcom, zawsze można wytoczyć konkurencji proces, że zbyt mało ich zatrudnia i dyskryminuje mniejszości. Dodatkowo tacy ludzie często są wykorzystywani w propagandzie.
  Sytuacja zupełnie się zmienia, jeżeli mówimy np. o osobach brzydkich. Dyskryminacja jest tutaj

  na porządku dziennym – brzydcy dostają mniejszą wypłatę, jeżeli w ogóle zdobędą zgodną ze zdobytym z trudem wykształceniem pracę. Gdy syjoniści postanowią niewygodnego brzydkiego wsadzić do paki, dostanie większy wyrok niż osoby przeciętne – to wszystko potwierdzają badania.

  Ale ponieważ rynek urody jest cenny, a i przydałby się społeczeństwu jakiś wyimaginowany wróg, z tą dyskryminacją się nie walczy.

  • To cenne spostrzeżenia, ale nie za bardzo rozumiem po co próbujesz dyskutować z lewackim robactwem. Tu nie potrzebna retoryka tylko dezynsekcja.

  • Niekoniecznie by się przydał, ale to chore lewactwo robi wszystko, by ludzie znów musieli sięgnąć po ostateczne rozwiązania. Nigdy Więcej? Dzięki tym idiotom będzie Jeszcze Raz.

Odpowiedz