PacketFence NAC 3.0

PacketFence NAC 3.0

przez -
3 723

Zespół programistyczny Inverse ogłosił wydanie PacketFence 3.0 – wolnej i otwartej aplikacji systemu kontroli dostępu do sieci (NAC – Network Access Control). Posiada on rejestrację, wykrywanie niekontrolowanych dostępów sieci, aktywne skanowanie luk, izolację problematycznych urządzeń, naprawę po przez izolowany portal, 802.1X, integrację sieci bezprzewodowej i czytnik linii papilarnych User-Agent / DHCP.

Dodano wsparcie dla RedHat Enterprise Linux 6 (RHEL6) i CentOS 6, jak i nowego sprzętu: Avaya/Nortel, D-Link, LG-Ericsson i Netgear.

PacketFence 3.0 to przeprojektowany panel zarządzania, który został zmodernizowany i unowocześniony. Obsługuje się go zdecydowanie prościej i wygodniej. Usprawniona została obsługa gości, w tym autoryzowanie ich poprzez maila czy wiadomości SMS. Pojawiła się możliwość masowego importu gości oraz wsparcie dla PHP 5.3.x.

Inne zmiany obejmują RADIUS Accounting do śledzenia przepustowości łącza, opcja do podglądu plików logów po przez webowy interfejs administratorski, czy uproszczona konfiguracja Apache. Zaktualizowano tłumaczenia i poprawiono sporo innych błędów.

3 Komentarze

Odpowiedz