PC-BSD 9.0

PC-BSD 9.0

przez -
3 566
PC-BSD

Kris Moore i iXsystems ogłosili wydanie PC-BSD 9.0, dystrybucji BSD opartej na wydanym niedawno FreeBSD 9.0. Nowa wersja oferuje środowiska graficzne KDE, GNOME, XFCE, LXDE i kilka innych. W instalacji znajdziemy także nową graficzną stronę logowania, nowy Panel Sterowania oraz obrazy dysków VMware i Virtualbox, ze zintegrowanymi narzędziami gości do szybkiego wdrożenia wirtualnego systemu.

Pojawiło się natywne wsparcie do bezpośredniej instalacji na partycjach OSX BootCamp. Dodano wsparcie dla UFS z Dziennikiem oraz dla aktualizacji FreeBSD poprzez graficzny System Aktualizacji. Ulepszono narzędzia sieciowe, w tym szybkie łączenie się sieci bezprzewodowej. Usprawniono system PBI, pozwalając współdzielić biblioteki, aktualizować paczki przez diff, konfigurować repozytoria, podpisywać cyfrowo i wiele więcej. Ulepszono narzędzie “Life-Preserver” do robienia kopii zapasowych danych użytkownika poza systemem.

  • Tak się zastanawiam czy ktoś korzysta z tego?

  • Greg

    Dużo lepsze od FreeBSD jeżeli chodzi o domowego użytkownika.

  • bsdfers

    Używam z LXDE i jest o wiele prostszy niż nowe Ubuntu. Instalacja programów jest prosta jak w Windows. W porównaniu do wersji 8 dużo ulepszyli.