PCLinuxOS 2010.12

PCLinuxOS 2010.12

przez -
7 787
PCLinuxOS

Billy “Texstar” Reynolds poinformował o wydaniu systemu PCLinuxOS 2010.12, który pojawił się w formie płyt LiveCD, z możliwością instalacji na dysku twardym. Dostępne są wersje, działające z takimi środowiskami graficznymi, jak KDE, GNOME, LXDE, Xfce oraz Enlightenment. System działa pod kontrolą jądra 2.6.33.7bfs, które zostało skompilowane tak, aby działać najbardziej wydajnie na komputerach domowych. Zaktualizowano sterowniki do kart graficznych NVIDIA oraz AMD (fglrx).

Pojawiło się wiele nowych sterowników, do kart bezprzewodowych, drukarek kablowych oraz drukarek sieciowych. Aplikacja Addlocale pozwala na wybór języka w systemie spośród 60 dostępnych translacji. Dodano program GetOpenOffice, który pozwala na instalację pakietu biurowego OpenOffice.org w jednym ze 100 języków.

Odświeżono program MyLiveCD, który na wykonanie snapshotu działającego systemu i wykonanie na podstawie niego, wersji LiveCD lub LiveDVD. Program liveusb pozwala na zainstalowanie dystrybucji na kluczach USB.

 • mad

  Jeden z najbardziej niedocenionych Linuksów. W swiecie w którym Ubuntu rządzi.

 • Pingback: Tweets that mention PCLinuxOS 2010.12 | thecamels.org -- Topsy.com()

 • Kravik

  Korzystam od dawna z tego systemu. Jest świetny i faktycznie dużo lepszy niż Ubuntu. Z tych Ubuntu podobnych to polecam Linux Mint. Wszystko ładnie zrobione.

  System Ubuntu ma za często aktualizacje. Więcej czasu spędzam na aktualizowaniu do nowszej wersji systemu niż na jego pracy. Chrzanię taki system.

 • Próbowałem kiedyś korzystać z tego systemu, ale zostałem przy Fedora. Odrzucił mnie instalator, który bazuje na tym z Mandriva. Aktualnie testuję LinuxMint, który pozytywnie mnie zaskoczył :)

  Aczkolwiek życzę twórcom świetlanej przyszłości.

 • Damian

  PCLOS zawsze kojarzył mi się z KDE (nie wiem czemu) – czyli z chaosem. Ubuntu jest fajny, ale dopiero po modyfikacjach (Polski Remix, Linux Mint). A ta jego co-pół-roczna aktualizacja jest chora. Używam 9.10, i czuję się zapomniany… Upgrade nie wchodzi w grę, bo nowsze wersje gorzej obsługują kartę graficzną.

 • Basia

  A mnie chlopak zainstalował. Początkowqo miałam opory, ale teraz jet supoer :) Nie wiesza się i jest ładny :)

 • Jeden z najbardziej niedocenionych Linuksów. W swiecie w którym Ubuntu rządzi.