PCLinuxOS 2011.07 “KDE MiniMe”

PCLinuxOS 2011.07 “KDE MiniMe”

  przez -
  3 269
  PCLinuxOS
  Bill Reynolds ogłosił wydanie PCLinuxOS 2011.07 “KDE MiniMe”. Projekt ten jest skierowany do bardziej doświadczonych użytkowników, którzy preferują instalację minimalnej wersji bazowej 32 bitowego systemu z KDE 4.6.5 i rozszerzenia potem o dodatkowe programy z repozytorium. Zaktualizowano jądro Linux do wersji 2.6.38.8 dla 32 bitów. Jądro PAE obsługujące więcej, niż 4GB pamięci są dostępne w repozytoriach. Jądro BFS jest dla maksymalnej wydajności pulpitu, a jądro standardowe dla włączonego group scheduling.

  X.Org Server zaktualizowano do wersji 10.0.3, Mesa do 7.10.3, a libdrm do 2.4.26.

  Podobne artykuły

  • glewik

   Używałem wcześniejszej wersji tej dystrybucji przez kilka miesięcy.
   Najnowszą wersję PCLinuxa chciałem po-testować.
   Po uruchomieniu CD okazało się, że jako jedyna znana mi dystrybucja nie wykrywa prawidłowo rozdzielczości mojej matrycy w laptopie?
   Po instalacji również jest problem z ustawieniem prawidłowej rozdzielczości. Chwilowo dałem sobie spokój z dalszymi testami poczekam na nowsze wydanie.

  • KDE to piękne i wydajne środowisko – pod warunkiem, że nie obładuje się go niepotrzebnymi wtyczkami i efektami. Bardzo dobrze, że istnieją systemy z minimalnym środowiskiem graficznym i takich więcej potrzeba.

  • Tomek J

   KDE przestało mi się podobać od wersji 4.x. Moim zdaniem to zły krok. Ale mnie nigdy innowacje się nie podobały.