PeaZip 3.8

PeaZip 3.8

  przez -
  0 258
  PeaZip
  Wydana została kolejna wersja PeaZip – rozbudowanego programu do kompresji danych i zarządzania archiwami. Program obsługuje większość współczesnych formatów oraz posiada swój format natywny – *.PEA. Jego zaletą jest niezależność od platformy sprzętowej (można używać programu na pamięci przenośnej), duża elastyczność w działaniu, jak i bezpieczeństwo naszych danych, dzięki wbudowanym algorytmom kryptograficznym. Potrafi również naprawiać archiwa, jak i posiada wersję na 32 i 64 bitowe systemy operacyjne. Jest wydawany na licencji LGPL v3.

  PeaZip 3.8 dodaje pełne wsparcie dla archiwów WIM i XZ oraz przycisk “Rozpakuj do…” w pasku narzędzi.

  W nowym wydaniu znajdziemy menu kontekstowe, które posiada możliwość operacji “Przeciągnij i upuść” z aplikacji do systemu.

  Przeciąganie plików za pomocą PPM pozwala na wybranie operacji: przenieś, skopiuj, rozpakuj, rozpakuj w nowym katalogu. Z wnętrza archiwum mamy natomiast opcje: rozpakuj zaznaczone pliki tutaj, rozpakuj wszystko tutaj (oba w nowym katalogu).

  Zaktualizowano backend do wersj 0.36, a 7zip do 9.22 na Windows. Aktualnie jest wspieranych 133 rozszerzeń plików oraz 27 tłumaczeń językowych.

  Więcej zmian na peazip.org.

  Podobne artykuły

  PeaZip

  przez -
  1 307
  PeaZip

  przez -
  0 252