Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

pfSense 1.2.1 RC3


Dodano: 15.12.2008    Autor: Kamil Porembiński 
Komentarze: 0

pfSenseScott Ullrich poinformował o wydaniu pfSense 1.2.1. System ten jest oparty na FreeBSD i przeznaczony jest dla firewalli oraz routerów. W 2004 roku projekt ten powstał jako fork systemu m0n0wall.

System ten bardzo dobrze sprawuje się jako firewall lub router. Posiada bardzo dużo opcji konfiguracyjnych oraz narzędzi, które pomagają w administracji sieci. Większość z nich dostępna jest przez ładnie wyglądający interfejs webowy.

Do poprawnego działania system wymaga procesora o prędkości 100 MHz oraz 128 MB RAMu. Na dysku zajmuje około 1 GB miejsca. PfSense może działać również jako system wbudowany. Wtedy potrzebna jest tylko karta pamięci pojemności 128 MB.

W wersji RC3 poprawiono kreatora konfiguracji interfejsu WAN, dodano OpenNTPD do Status Services. Poprawiony został interfejs webowy oraz usunięto wiele zgłoszonych błędów.

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0