Phoronix Test Suite 3.6 Arendal

Phoronix Test Suite 3.6 Arendal

przez -
3 491
Benchmark

Michael Larabel ogłosił wydanie Phoronix Test Suite 3.6 Arendal. Pakiet PTS 3.6 zawiera w sobie ponad 130 testów oraz ponad 60 profili testowych. Pakiet wydawany jest na licencji GPLv3 i dostępny dla systemów Linux, BSD, Mac OS X i Windows 7. Cały pakiet został napisany w PHP, posiada także graficzny interfejs w php-gtk, jednakże aby działał, trzeba ręcznie sobie wszystko skompilować. Kolejna wersja jest już dostępna na serwerach Git oraz na stronie Phoronix-Test-Suite.com. Ulepszono wsparcie dla systemów BSD i Sloaris, usprawniono różne grafiki w pts_Graph, rozszerzono funkcjonalność biblioteki Phodevi (Phoronix Device Interface) oraz jeszcze bardziej zintegrowano OpenBenchmarking.org. Naprawiono sporo błędów.

Pełna dokumentacja Phoronix Test Suite znajduje się w pliku PDF.

  • Nareszcie wyszła, aczkolwiek za dużo zmian w kwestii samych testów nie odnotowałem. Mogliby w końcu dodać interfejs graficzny, bo te ciągłe używanie konsoli czasem doprowadza mnie do szału.

    Chociaż czytając forum i listy dyskusyjne Larabel nie zrobi GUI, bo wszystko jest napisane w PHP, a jemu nie chce się przepisywać całego kodu od nowa.

    • Greg

      No ale dobrze, że nie ma GUI bo można sobie testy oskryptować i puszczać automatem.

    • Tylko, że GUI był ułatwiło sporo rzeczy, których robienie pod konsolą jest uciążliwe. A poza tym nadal byś miał dostęp do poleceń poprzez CLI :) Chodzi o samą wygodę. Zobacz np. programy testujące pod Windows. Jest tam kilka, które mają GUI i dadzą się bez problemu oskryptować.