picoboard.pl – serwis o minikomputerach

picoboard.pl – serwis o minikomputerach

przez -
5 915
PicoBoard

Kiedy pojawiło się Rasbperry Pi nastąpił swojego rodzaju efekt domina na małe komputery i płyty główne. Zespół OSWorld postanowił natomiast stworzyć portal picoboard.pl, traktujące o tematyce różnego rodzaju minikomputerów i płyt głównych z procesorami ARM. Początkowo stworzyliśmy forum dyskusyjne a od jakiegoś czasu prowadzimy wortal tematyczny wraz z katalogiem płytek.

Wygląd jest bardzo podobny do OSWorld, jednakże kolorystycznie nawiązuje do Raspberry Pi. Aktualnie posiadamy sporą bazę newsów i artykułów. Rozwijamy się w szybkim tempie i codziennie przybywa nam nowych czytelników. W ostatnich dniach pracowaliśmy nad katalogiem dużej liczby płytek mITX oraz picoITX. Umożliwia on również porównywanie płytek między sobą.

Katalog płytek - Picoboard.pl

Jeżeli chcesz pomóc w rozwoju, pisać artykuły lub masz pomysł zgłoś się do nas: redakcja@picoboard.pl.

 • ba.r

  Żaden z w/w małych komputerków nie jest minikomputerem. Definicja tegoż jest na https://pl.wikipedia.org/wiki/Minikomputer

  • No i? Stanął Ci? Dla mnie są to minikomputery i tyle ;P I dla większości pewnie też.

  • ba.r

   A to to już argumentum ad personam http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_person….

   > Dla mnie są to minikomputery i tyle ;P I dla większości pewnie też.

   Jeśli wciąż będzie się popełniać podobne błędy w mediach, to pewnie tak się właśnie stanie. Dla większość moich znajomych monitor to "komputer", co nie zmienia faktu, że to nie jest komputer.

 • sprae

  Świetna inicjatywa :-)
  Pozdrowienia!

 • Listek

  Super :) Dodaję do RSSów :D