picoboard.pl – serwis o minikomputerach

picoboard.pl – serwis o minikomputerach

  przez -
  5 690
  PicoBoard
  Kiedy pojawiło się Rasbperry Pi nastąpił swojego rodzaju efekt domina na małe komputery i płyty główne. Zespół OSWorld postanowił natomiast stworzyć portal picoboard.pl, traktujące o tematyce różnego rodzaju minikomputerów i płyt głównych z procesorami ARM. Początkowo stworzyliśmy forum dyskusyjne a od jakiegoś czasu prowadzimy wortal tematyczny wraz z katalogiem płytek.

  Wygląd jest bardzo podobny do OSWorld, jednakże kolorystycznie nawiązuje do Raspberry Pi. Aktualnie posiadamy sporą bazę newsów i artykułów. Rozwijamy się w szybkim tempie i codziennie przybywa nam nowych czytelników. W ostatnich dniach pracowaliśmy nad katalogiem dużej liczby płytek mITX oraz picoITX. Umożliwia on również porównywanie płytek między sobą.

  Katalog płytek - Picoboard.pl

  Jeżeli chcesz pomóc w rozwoju, pisać artykuły lub masz pomysł zgłoś się do nas: redakcja@picoboard.pl.

  • ba.r

   Żaden z w/w małych komputerków nie jest minikomputerem. Definicja tegoż jest na https://pl.wikipedia.org/wiki/Minikomputer

   • No i? Stanął Ci? Dla mnie są to minikomputery i tyle ;P I dla większości pewnie też.

   • ba.r

    A to to już argumentum ad personam http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_person….

    > Dla mnie są to minikomputery i tyle ;P I dla większości pewnie też.

    Jeśli wciąż będzie się popełniać podobne błędy w mediach, to pewnie tak się właśnie stanie. Dla większość moich znajomych monitor to "komputer", co nie zmienia faktu, że to nie jest komputer.

  • sprae

   Świetna inicjatywa :-)
   Pozdrowienia!

  • Listek

   Super :) Dodaję do RSSów :D