Picotux 100

Picotux 100

przez -
6 524

Picotux 100 jest najmniejszym komputerem wyposażonym w system Linux. Urządzenie jest troszeczkę większe niż gniazdo RJ45 i ma wymiary 35mm×19mm×19mm. W środku znajdziemy procesor 32-bit ARM 7 Netsilicon NS7520 55 MHz, 8 MB pamięci RAM oraz 2 MB pamięci flash.

Wszystko to działa pod kontrolą μClinux w wersji 2.4.27. System ten przeznaczony jest dla mikrokontrolerów. W systemie znajdziemy również Busybox 1.0. Wspierane są takie systemy plików jak CRAMFS, JFFS2, NFS. Z aplikacji dostępny jest Webserver, Telnet.

Picotux

Dostępny jest również kompilator GCC 3.4.4 dla C/C++ oraz Fortrana. Pakiet Binutils znajduje się w wersji 2.15. Sprzęt dodatkowo wyposażony jest w port 10/100 Mbit half/full duplex Ethernet oraz port szeregowy. Więcej informacji na stronie projektu picotux.com.

  • Macius

    Ja sie zastanawiam do czego jest taki maly komputerek ma parametry slabsze niz moj tel ;) no i jak cos na nim zrobic nie widze za bardzo mozliwosci podpiecia monitora wiec do czego ma sluzyc ten mikro komputer???

  • imachine

    Jeszcze tylko PoE mogło by to cudo mieć wbudowane :-)

  • gaballus

    Są też wersje z PoE, co prawda wyższy model

    >nie widze za bardzo mozliwosci podpiecia monitora

    No zdecydowanie nie służy to do podpinania monitora ;D

  • gaballus

    ech przydała by się edycja komentarzy.

    To co jest na zdjęciu to jest właśnie ten wyższy model (112) z możliwością PoE.

    110 to sam moduł bez płytki dodatkowych złącz.

  • xeros

    Przecież to news z przed kilku lat (chyba co najmniej trzech). Już dawno o "tym" pisano w wielu różnych serwisach poświęconych tematyką Linuksa i Wolnego Oprogramowania.

  • Straaaaaaaaaszne, wiesz? :)