Pidgin 2.7.1

Pidgin 2.7.1

przez -
10 503
Pidgin

Jakiś czas temu pisaliśmy o wydaniu wersji 2.7.0 Pidgina, komunikatora internetowego, który posiada obsługę wielu platform systemowych oraz wiele protokołów internetowych. Poprzednia wersja dodawała sporo nowości i naprawiała wiele błędów. Nie trzeba było długo czekać na uaktualnienie do kolejnej, w której zmiany dotknęły praktycznie większość protokołów.

Z głównych zmian naprawiono paczki dla Open Solarisa oraz dodano opcję konfiguracji ikony zasobnika, która instaluje ikony w katalogach, które są kompatybilne ze starszą wersją hicolor-icon-theme (0.9). Pidgin doczekał się naprawy błędu, który powodował zanik ustawień dostępności, kiedy konto było rozłączone. Przywrócono również funkcję migania ikony zasobnika. W protokole Bonjour naprawiono błąd związany z rozłączaniem, natomiast ICQ miał błąd, który powodował wyświetlanie kodu HTML w przychodzącej wiadomości. W MSN naprawiono niepotrzebne zajmowanie łącza przez żądanie ikon przyjaciół, kiedy owi znajomi posiadali wielkie litery w adresach Windows Live ID (Microsoft Passport Network).

Dodatkowo dodano wsparcie dla bezpośrednich połączeń, włączono szybsze przesyłanie pliku, ładowanie uśmieszków i ikon znajomych. Najwięcej zmian dotknęło protokół MXit, w którym m.in. dodano standardowe ikony MXit, ulepszono usuwanie użytkowników z pokojów, pokazywanie kraje zarejestrowanych znajomych, usunięto opcję podglądu adresu email przyjaciół, pole CAPTCHA jest wymagane podczas aktywacji konta, zmieniono wersję protokołu do 6.0, podczas zmiany obrazka avatar, nie zapomnij uaktualnić informacji w profilu. Ostatnia zmiana dotyczy regresji wprowadzonej w 2.7.0, która powodowała złą pracę Świecącego Okna(Window Flashing).

Program można pobrać z działu download.

 • A mi brakuje, aby Pidgin, tak jak Gajim, czy PSI oddzielały od siebie różne protokoły, a nie łączyły w jedno i grupy :/

  Przecież to jest durne.

 • A nie da się samemu pogrupować sobie kontaktów?

 • Coś nie kontaktuje, przecież właśnie napisałeś, że to jest durne, że w grupy trzeba dzielić.

  Ale dlaczego to rozwiązanie jest głupie?

 • Durne w sensie, że nie ma tej funkcjonalności. Pisałem na developers.pidgin.im i stwierdzili, że nie mają zamiaru czegoś takiego dodawać. Zatem się spytałem, czy jest możliwość dodania opcji lub plugina, który robi takową rzecz.

  Grupowanie kontaktów nie wchodzi w grę, bo za dużo roboty jest. Czasem trzeba na szybko dodać konto, i co? Będę godzinę grupował kontakty, aby za chwilę zmienić konto? Dlaczego Psi i Gajim to potrafią mieć, a Pidgin nie może :(

 • PSI jest do Jabbera.

  GAJIM do Jabbera.

  Pidgin do wszystkiego? Hmm…

 • Pingback: Salix OS 13.1 | thecamels.org()

 • Pingback: Estrella Roja 2.8 | thecamels.org()

 • Magda Nowak

  Kiepski ten program. Źle obsługuje XMPP. Zresztą i tak wolę Skype.

 • Greg

  Bo zrobili gówno co obsługuje setki protokołów, a żadnego nie obsłuży poprawnie.

 • Dokładnie. Kombajn i się pitoli. Tak jak pisałem. Wolę konkretne aplikacje do konkretnych zastosowań.