Pidgin 2.7.5

Pidgin 2.7.5

przez -
3 364
Pidgin

Wydana została kolejna wersja Pidgina, komunikatora internetowego, który posiada obsługę wielu platform systemowych oraz wiele protokołów internetowych. W najnowszej wersji skupiono się na poprawkach dla samego Pidgina, zarówno pod Linuksem, jak i Windows. Zmiany objęły także ICQ oraz AIM, w których naprawiono problemy z autoryzacją i wyborem odpowiedniego serwera. Bonjour otrzymał naprawę błędu, który powodował jego wyłączanie się.

Więcej zmian znajdziecie na pidgin.im.

  • "Bonjour otrzymał naprawę błędu…" znaczy się Pidgin na Macu?

  • Bonjour to Makowy komunikator, a Pidgin obsługuje jego protokół :D

  • Prawie, ale nie do końca ;)

    Bonjour jest protokołem, a raczej modyfikacją protokołu "Zero Configuration Networking" stworzoną przez Apple i wykorzystywaną w swoich produktach. Pozwala ona na bezproblemowe łączenie się różnych urządzeń/programów. Zresztą skrótem od "Zero Configuration Networking" jest Zeroconfig. W Linuxie odpowiednikiem Bonjour jest chyba Avahi.

    Nie mam pewności, czy aby na pewno protokół Zeroconfig też nie jest autorstwa Apple, ale na pewno Applowy jest Bonjour. Swoją drogą to wszystko bardzo fajnie działa w połączeniu OSx – Linux. Ja np. udostępniam sobie muzykę z iTunes w Rythmbox i na odwrót.