Pierwszy smartfon z Tizen 2.0 w sierpniu

Pierwszy smartfon z Tizen 2.0 w sierpniu

przez -
3 630
OPPA N1 - smartfon z CyanogenMod

Samsung przedstawił ostatnio swojego nowego topowego smartfona z Androidem – Galaxy S IV, a tym czasem w sierpniu lub we wrześniu, możemy spodziewać się rynkowej premiery pierwszego telefonu pod kontrolą systemu Tizen 2.0, który rozwijany jest głównie przez Samsunga i Intela. Będzie to urządzenie z najwyżej półki z bardzo wydajnymi komponentami. Informacje takie serwisowi Bloomberg przekazał – Lee Young Hee, wiceprezes mobilnego oddziału Samsunga.

Ponadto wydaniem swoich urządzeń z Tizenem, zainteresowane są NEC i Fujitsu, lecz ich premiera nastąpi najszybciej w przyszłym roku i początkowo będą dostępne jedynie w Japonii.

 • Ciekawe jak się przyjmie Tizen :)

  • herr

   Przypuszczalnie wcale. Bo: "Będzie to urządzenie z najwyżej półki z bardzo wydajnymi komponentami." podczas gdy doświadczenia związane z WebOS wiadomo tyle, że cena robi swoje. Dlaczego ktoś miałby płacić za drogi telefon z Tizenem gdy może kupić telefon z Androidem który na takiej specyfikacji działać będzie równie szybko, a możliwości będzie mieć większe?

   Gdyby cena była niska to można liczyć, że część się skusi bo działa to równie szybko jak Windows phone ale nie jest takim syfem, a część kupi bo nie wie co kupuje.

 • marcinsud

  a ploty mówiły, że w marcu zastąpi Bade na wave 3. Z tego co widziałem wyglądem od Bady dużo nie odbiegała któraś tam wersja Tizena