Polska gra The Tale of Three walczy o głosy i dotacje

Polska gra The Tale of Three walczy o głosy i dotacje

przez -
8 1938
The Tale of Three

Nowa, polska gra The Tale of Three autorstwa niezależnego studia gameDNA potrzebuje wsparcia społeczności. W celu ukończenia projektu, twórcy chcą zebrać 30 000 $ na znanym serwisie Indiegogo. Dodatkowo gracze mogą pomóc, głosując w serwisie Steam Greenlight. The Tale of Three jest przedstawicielem gatunku RPG, w której wcielamy się w tytułową „trójkę” bohaterów: złodzieja, gnoma i elfkę. Całość napędza silnik Unreal Engine 4, przez co gra ma wyjść zarówno na Windowsa, OS X i Linuksa, jak i na konsole nowej generacji.

The Tale of Three zgodnie z opisem ma czerpać z innych, znanych produkcji role-playing games, takich jak Gothic czy Fable, lecz jak w przypadku większości nowych gier ma zawierać wiele własnych, nowych rozwiązań. Jednym z nich ma być możliwość grania jednym z trzech bohaterów, z czego każdy ma inne umiejętności, osobowość i historię. Pierwszą z nich jest złodziej, zakapturzony jegomość, który poza trudną sztuką przenoszenia własności dóbr doczesnych na siebie, potrafi też całkiem dobrze radzić sobie z magią. Drugi bohater to gnom, posiadający sporą siłę i znający dobrze rzemiosło walki. Całe trio dopełnia ostatnia postać elfki, wyjątkowo inteligentnej mistrzyni władania łukiem. Tak zróżnicowana kombinacja bohaterów pozwala graczowi na rozwiązanie zadań w różnorodny sposób, z którego każdy jest dopuszczalny i dozwolony. Pierwszy raz w historii gier, wykorzystanie silnika Unreal Engine 4 pozwala graczom na interakcję z otoczeniem, przez co nasze postacie mogą na przykład popychać leżące swobodnie skrzynie. W połączeniu z ogromną ilością zadań, wielkim światem oraz wymagającym poziomem trudności, gra ma dodać sporo powiewu świeżości do znanego graczom od dawna gatunku RPG, przy jednoczesnym zachowaniu wielu starych, sprawdzonych koncepcji.

Zbiórka na The Tale of Three potrwa do 22 października, a autorzy: Patryk Stępniewski i Mateusz Zaranek, postawili sobie niełatwe zadanie zebrania sumy 30 000 $. Ma ona zostać spożytkowana w celu opłacenia narzędzi deweloperskich oraz sprzętu, zatrudnienia dodatkowych członków ekipy, czy na różnego rodzaju rachunki. Od powodzenia zbiórki zależy również kwestia szybszego wydania wersji na systemy Linux. W przypadku, gdy twórcy nie osiągną swojego celu, wszystkie pieniądze zostaną zwrócone wpłacającym, a wydanie gry może zostać mocno opóźnione. Minimalna kwota, za którą można kupić The Tale of Three w wersji bez DRM to 20$ (około 63 zł).

Podobne artykuły

8 Komentarze

Odpowiedz