Polska poprze Office OpenXML

Polska poprze Office OpenXML

przez -
7 1451
Świat

W wyniku głosowania przeprowadzone przez PKN przez KT182, Polska poprze standard forsowany przez Microsoft. Za poparciem było, aż 24 członków (17 za + 7 braków odpowiedzi uznanych za przyjęciem stanowiska). Przeciwko było 13 głosów, a 4 wstrzymały się od głosowania. Jak możemy przeczytać na stronie:

Konkluzja
W wyniku przeprowadzone głosowania stanowisko KT182 ws. utrzymania stanowiska Polski dotyczącego projektu normy ISO/IEC DIS 29500 Office Open XML File Formats pozostaje niezmieniona. (approve).

Po manipulacji przewodniczącej komisji KT182 Elżbiety Andrukiewicz, która wprowadziła w błąd prezesa PKN, jak i członków, w sprawie spotkania w Genewie: przypuszczenia manipulacji w polskim procesie standaryzacji OOXML

Taka kompromitacja na arenie międzynarodowej w tym przypadku, nie wspominając wystąpień naszego prezydenta, daje jasno do myślenia, że środowiska Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz ludzie myślący mądrze powinni zareagować, na tego typu występy, albo Polska nadal będzie postrzegana, jak kraj niszowy.

Więcej na stronie www.pkn.pl.

7 Komentarze

 1. Cholerne babsko … Dorwać ją, uposażyć odpowiednio i wysłać na Syberię do serwerowni :]

  Mam nadzieję, że ironia się udała :D

 2. "W wyniku głosowania przeprowadzone" -> "W wyniku głosowania przeprowadzonego"

  "uznanych za przyjęciem stanowiska" – "uznanych za przyjęcie stanowiska"

  "a 4 wstrzymały się od głosowania" -> "a 4 osoby wstrzymały się od głosowania" (jeśli nie podasz podmiotu, to podmiotem domyślnym będzie w tym przypadku "głosy", a głosy nie mogą się wstrzymać od głosowania ;)

  "Po manipulacji przewodniczącej komisji KT182 Elżbiety Andrukiewicz, która wprowadziła w błąd prezesa PKN, jak i członków, w sprawie spotkania w Genewie:" co po manipulacji? Zdanie wygląda na nie dokończone.

  Ostatni akapit wygląda, jakby pisały go ze cztery osoby – brak ładu i składu :P

  Fajnie, że informujesz o tym, ale proszę – dawaj komuś do przeczytania tekst który chcesz wrzucić :) Nie oczekuję od Ciebie, że będziesz mistrzem stylu i gramatyki, ale warto mieć dystans wobec siebie i świadomość niedoskonałości ;)

  btw: Ostatnio mam bardzo duże problemy z czytaniem portalu, a jeśli mi się uda wysłać ten komentarz, to będzie to pierwsza udana próba z tuzina. Co się dzieje?

 3. Przepraszam, ale ja nie wrzucam tych newsów, tylko Pan Kamil P. Ja tylko je piszę. Przepraszam za takie błędy, to chyba z powodu tego dnia. Ale dziękuję za wskazanie błędów stylistycznych.

 4. To było do przewidzenia,dlaczego tych co się wstrzymali od głosu uznano za tym że się zgadzają? a co z osobami których nie stać na windowsa a tym bardziej office-a? ale POLSKA to kraj bogaty,zapomniałem tylko.:(

Odpowiedz